Durduk yere mavi ekran hatasının sebebi nedir?

İşletim sistemi
Windows 11

Zexron

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16gb 5600MHZ
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 Plus 1tb
Ekran kartı
RTX 4070 dual
Anakart
ASUS PRIME B650M-A
İşlemci
Ryzen 5 7500f
Merhaba, masaüstünde ya da oyun oynarken bir anda mavi ekran hatası alıyorum. Hatanın açıklamasında ntoskrnl.exe yazıyor.
Minidump dosyalarım: Minidump.rar

Aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları>(kendi ekran kartınız)sağ tık sürücüyü güncelleştir>bilgisayarımdaki sürücülere göz at diyerek indirdiğiniz driveri seçin.

Ben farklı bir yöntemle çözdüm ama oldu şu anda. Kurarken Windows bu sürücü yazılımının yayımcısını doğrulayamıyor dedi.

Ben farklı bir yöntemle çözdüm ama oldu şu anda kurarken Windows bu sürücü yazılımının yayımcısını doğrulayamıyor dedi.

Bu sürücü yazılmını yükleme ya da yükle diye 2 seçenek var, yüklüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat => Tüm programlar => Donatılar => Sistem araçları => Komut istemi (Komut istemi'ni üzerinde sağ tıklayarak "Yönetici" olarak açmalısın) açılan dos ekranına.

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS => ENTER
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON => ENTER
Microsoft'un sitesinde bir yetkili bunu yazmış bunları yapıp yeniden başlatıp kurmayı deneyin.

Ben farklı bir yöntemle çözdüm ama oldu şuanda kurarken windows bu sürücü yazılımının yayımcısını doğrulayamıyor dedi.

Bu sürücü yazılmını yükleme ya da yükle diye 2 seçenek var, yüklüyorum.
Tamamdır, yükleye tıkladıysanız inince yüksek ihtimalle sorun çözülür ama olmazsa diğer yazdığım çözümü deneyin.

Başlat => Tüm programlar => Donatılar => Sistem araçları => Komut istemi (Komut istemi'ni üzerinde sağ tıklayarak "Yönetici" olarak açmalısın) açılan dos ekranına.

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS => ENTER
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON => ENTER
Microsoft'un sitesinde bir yetkili bunu yazmış bunları yapıp yeniden başlatıp kurmayı deneyin.

Tamamdır yükleye tıkladıysanız inince yüksek ihtimalle sorun çözülür ama olmazsa diğer yazdığım çözümü deneyin
Evet, yükle dediğimde kuruldu bir sıkıntı olmadan.

MSI Afterburner ve RivaTuner yazılımlarını kaldırın.

Ses driverında problem var, güncellemen lazım.

Chipseti de güncelle;

NVIDIA display containerı ya kaldırın ya da hizmetler bölümünden devre dışı bırakın. Bunun sebebi NVIDIA sürücüsünde problem olması.

DDU ile NVIDIA driverını kaldırıp WHQL sürümü kurduğun takdirde problem kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı