Durduk Yere RAM'ler Yandı

whoisfirat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam gençler. Vallahi artık kurtuluşu yok gibi, RAM'larım nasıl oldu bilmiyorum kendiliğinden gitti. Bundan 4-5 gün önce yeni eve taşındım ve bilgisayarı açmaya çalıştım fakat açılmadı. RAM'leri teker teker yokladım birisi bilgisayarın açılmasına izin vermiyordu. Tek başına denediğimde bilgisayar açılmadı fakat diğeri çalışıyordu. Ertesi gün gidip yeni Samsung RAM aldım. Bu arada bilgisayarım DDR3 ve RAM'larim Kingston 4 GB sanırsam 1333 MHz bir RAM'di. Baya bir eski RAM'di. Bugün sabah odamı başka bir oda ile değiştirdim ve tekrar bilgisayarı açmaya çalıştığımda yine böyle açılmamazlık yapıyordu. Yeni aldığım RAM şükür sağlam fakat diğer Kingston RAM'da yanmıştı. Bir ara bilgisayar açıldı fakat ekran piksel piksel olmaya başladı. RAM'i çıkarınca şükür normal çalışıyor her şey. Büyük ihtimal yeni RAM alacağım. Fakat neden böyle olmuş olabilir? Durduk yere gitmesinin sebebi nedir ki? Aldığım o eski Kingston RAM'ler 2. eldi ama mağazadan almıştım. Sağlamdı bayağı 4-5 ay kullandım ama ne bileyim, çok acayip. Bulursam yanan RAM'lerin linklerini koyacağım. Sorum neden olmuş olabilir? Mesela bilgisayarı aniden kapatmak yani fişten çekmek böyle bir RAM'de yanma falan yaratabilir mi? Bu arada o RAM'i taktığım zaman PSU'daki tuş kapalı olmasına rağmen ekran kartıma elektrik geliyordu. RAM'i çıkardım sadece Samsung RAM takılı ve hiçbir sıkıntı yok.

Sanırsam bu:

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı