DVD RW kablosunu çıkarınca ekran kartı fanı dönmüyor

creative01

Hectopat
Daha fazla  
DVD RW'dan PSU ve SATA kablosunu sokup bu kabloları sabit hard disk bağladım lakin bu işlemi yapınca ekran kartı fanını donmedigini fark ettim.
1-aynı kabloları DVD RW RW baglayinca ekran karti fani dönüyor.
2.aynı kabloları hard diske bağlayınca ekran karti fani dönmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD RW'dan PSU ve SATA kablosunu sokup bu kabloları sabit hard disk bağladım lakin bu işlemi yapınca ekran kartı fanını donmedigini fark ettim.
1-aynı kabloları DVD RW RW baglayinca ekran karti fani dönüyor.
2.aynı kabloları hard diske bağlayınca ekran karti fani dönmüyor.
Bunların bağlantılı olduğuna emin misiniz? Ekran kartın ısıdan kapanacak kadar ısınıyor mu?

@urn4ga Eminim ekran karti sıcaklık değerleri normal lakin ekran kartının fani bozuk uydurma fan kablosu anakarta bağlı baskan

Hocam o zaman anakartta bir problem olabilir. Eğer ekran kartının önünde harici güç girişleri varsa oraya bağlı olan kablolar sıkıntılı olabilir. Sistemini yazsan şuraya keşke.

Hocam o zaman anakartta bir problem olabilir. Eğer ekran kartının önünde harici güç girişleri varsa oraya bağlı olan kablolar sıkıntılı olabilir. Sistemini yazsan şuraya keşke.
Doğrusu söylemek gerekirse sistem arkadaşın arkadaşım oğlu için bilgisayara oyun atmamı rica etti.
Sistem
İ3 2100
6 GB Ram
9800 gt ekran karti( fan bozuk çakma fan anakarta takili)
Anakarti hatirlamiyom lakin çakma bir ismi vardı.
120 ssd
500 GB hardisk

Doğrusu söylemek gerekirse sistem arkadaşın arkadaşım oğlu için bilgisayara oyun atmamı rica etti.
Sistem
i3 2100
6 GB RAM
9800 GT ekran karti( fan bozuk çakma fan anakarta takili)
Anakarti hatirlamiyorum lakin çakma bir ismi vardı.
120 SSD
500 GB hard disk

Hocam Turbox vs mi acaba? Bende bilemedim vallahi problemi. Ekran kartında güç girişi varsa onları kontrol edin.

Geri
Yukarı