Çözüldü Dying Light 2 Tüccar Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elektrikci_Hasan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Oynayan var mı şu illet oyunu? Akçaağa Yel Değirmeni'ni açtım Tüccarlar gelmiyor. İlk açtığım değirmene geldi ondan sonra 2 tane açtım ikisine de gelmedi. Herhalde oyun böyle deyip 3. olarak Akçaağaç Yel Değirmeni'ni açtım sadece yatak ve oyuncunun zulası var. Tüccar niye gelmedi? Gelmesi için ne yapmak lazım bir yardımcı olursanız makbule geçer. O kadar övülen oyuna bir bakalım dedik zaman öldürelim ama böyle oldunmu da oyun zevkimizi baltalıyor.

yel.png

Çözüm
Ve oyundan çıkmadan önce uyursan girdiğinde uyandığın yerden devam ediyor o yüzden ilerlemende sıkıntı olmaz uyuduğun sürece.
seni de yoruyoz ustam da biraz teferruatlı yazabilir misin bildiklerini? Öğrenmek istediğim ben bunu açmayıp, görevlerde ilerleyip bir yere atadıktan sonra açınca tüccar gelecek miydi? Bu yanlışı yaptıysam 2 günlük Save'den vazgeçeceğim eğer ileride atamayı açtıktan sonra, o tüccar olmayan yere tüccar geliyorsa devam edeceğim.

Bölgeyi devrettiğin gibi direk inşa yapıyorlar yel değirmenlerine. Tüccarlarda geliyor.
Yani bölgeyi sonradan devretsende olur gelir tüccar.
Tüccar'dan kastın NPC yüklenmemesi ise çık gir yapınca geliyor. Oyunu oynamadığım için Tüccar'ın ne demek olduğunu bilmiyorum fakat NPC ise çık gir yapınca gelecektir.

@leyleq
Çık gir yapacağım ama ilerlemem kaybolacak öyle rezil bir save sistemi var ki anlatamam. Hem geriden başlatıyor hem bazı itemler gidiyor. Tüccarla da işim vardı eğer kesin çözümse ilerlemeyi boşverip çık gir yapayım ama işe yaramazsa da 35dk civarı emeğim gidecek. Emin misin düzelir mi?

@leyleq
Çık gir yapacağım ama ilerlemem kaybolacak öyle rezil bir save sistemi var ki anlatamam. Hem geriden başlatıyor hem bazı itemler gidiyor. Tüccarla da işim vardı eğer kesin çözümse ilerlemeyi boşverip çık gir yapayım ama işe yaramazsa da 35dk civarı emeğim gidecek. Emin misin düzelir mi?
Tam olarak nerde duydum bilmiyorum sanırım Pintipanda'nın yayınında duymuştum çık gir yapınca gelmişti NPC'ler. %100 garanti vermiyorum sonuçta başkasından duydum kendim yapmadım ama çözüm yolu olarak aklında bulundurabilirsin.

Bölgedeki elektrik veya suyu afetzadelere veya BM e devretmen gerekiyor.
Bug değil bölgenin başında bir taraf olmadığı için sadece yatakla Zula atıp geçiyor.
Sanırım oyunun başlarındasın henüz bölgeyi bir tarafa devredemiyorsun.
Hikayede ilerlersen bölgeyi devredebilirsin.

Bölgedeki elektrik veya suyu afetzadelere veya BM e devretmen gerekiyor.
Bug değil bölgenin başında bir taraf olmadığı için sadece yatakla Zula atıp geçiyor.
Sanırım oyunun başlarındasın henüz bölgeyi bir tarafa devredemiyorsun.
Hikayede ilerlersen bölgeyi devredebilirsin.
Aynen başlardayım. Şimdi sana şunu sorayım. Daha devretme açılmadı bende ama ilk açtığım değirmene tüccar gelmişti ondan sonra farklı yerlerde bu AKçaağaç'ı da sayarsan üç değirmenin üçüne de Tüccar gelmedi. Devretme ile mi alakalı? Emin misin?

Yani devretme açılmadan istersem tüm haritayı açayım hiçbirine tüccar gelmez mi? O zaman ilkine niye geldi?

Aynen başlardayım. Şimdi sana şunu sorayım. Daha devretme açılmadı bende ama ilk açtığım değirmene tüccar gelmişti ondan sonra farklı yerlerde bu akçaağaç'ı da sayarsan üç değirmenin üçüne de tüccar gelmedi. Devretme ile mi alakalı? Emin misin?

Yani devretme açılmadan istersem tüm haritayı açayım hiçbirine tüccar gelmez mi? O zaman ilkine niye geldi?

Zaten ilk başladığında bir bölge afetzadelerin bir bir bölge barış muhafızların onların bölgeleri içerisinde açmışsındır ilk değirmeni.
Bölgeyi kime devrettiysen o bölgedeki tüm değirmenler onlara ait oluyor. Başka türlü gelmez tüccar.

@B4TUR Seni de yoruyoz ustam da biraz teferruatlı yazabilir misin bildiklerini? Öğrenmek istediğim ben bunu açmayıp, görevlerde ilerleyip bir yere atadıktan sonra açınca tüccar gelecek miydi? Bu yanlışı yaptıysam 2 günlük saveden vazgeçeceğim eğer ileride atamayı açtıktan sonra, o tüccar olmayan yere tüccar geliyorsa devam edeceğim. Kısaca oyun bitene kadar tüccarsız mı kalacak orası?

Ve oyundan çıkmadan önce uyursan girdiğinde uyandığın yerden devam ediyor o yüzden ilerlemende sıkıntı olmaz uyuduğun sürece.
seni de yoruyoz ustam da biraz teferruatlı yazabilir misin bildiklerini? Öğrenmek istediğim ben bunu açmayıp, görevlerde ilerleyip bir yere atadıktan sonra açınca tüccar gelecek miydi? Bu yanlışı yaptıysam 2 günlük Save'den vazgeçeceğim eğer ileride atamayı açtıktan sonra, o tüccar olmayan yere tüccar geliyorsa devam edeceğim.

Bölgeyi devrettiğin gibi direk inşa yapıyorlar yel değirmenlerine. Tüccarlarda geliyor.
Yani bölgeyi sonradan devretsende olur gelir tüccar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı