Dying Light Anketi

rhaecia

Hectopat
Çıktığı yıl 2014 olmasına rağmen hala ilginç güncellemeler ve etkinlikler getirilen Dying Light hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Artıları ve eksiklerini belirtirseniz sevinirim, şahsi fikrim:
Artılar
  • Vuruş hissiyatı. Her tür silahın kendine has bir ağırlığı ve tepkisi var. Attığınız okların zombilerin kafasına saplanması, vurduğunuz çekicin zombinin afallamasını sağlaması, (biraz saçma da olsa) her zombinin tabanca/tüfek ile headshot'tan tek yemesi; gerçekten tatmin edici.
  • Temel parkur kabiliyetleri. Gerek koşu, gerek tırmanma, gerek tutunma mekanikleri gayet ayarında ve güzel hazırlanmış. Ancak detaylara inince işler biraz karışıyor.
  • Yetenek ağacı. Çeviklik, kuvvet ve afetzede yetenek ağaçları oyuna çeşitlilik getiren yeteneklerle bezenmiş. Özellikle çeviklik ağacında açtığınız farklı hareket kombinasyonlarını oyunda deneyimlemek gerçekten keyif verici.
  • Görsel dizayn. Oyunun atmosferine uygun bir renk paleti, renk paletine de uygun dinamik ışıklandırmalar göz zevkime hitap etti.
  • Animasyon çeşitliliği. Belli bir saati geçince tekrara binse de animasyon çeşitliliği gayet yeterli, zombilerin hareketleri gerçeğe uygun yapılmış.
  • Gerginlik. Her ne kadar gece vakti çok oynamasam da oyunun getirdiği çaresizlikten doğan gerginlik hissi gayet başarılı. Geceleri eceller etrafınızda dolaşırken yakalanmak, nefes nefese kalana kadar koşmak ve koşuşturmacayı atlatmak tatmin edici.
Eksiler
  • Hikaye. Spoilere gerek yok. Gerçekten kötü bir hikayesi var. Karakter gelişimi, empati kurma vesaire yok denecek kadar az.
  • Mekaniklerin bazen çalışmaması. Oyundan beni en çok soğutan şey bu. Normalde tutunması gereken çıkıntılara tutunamayıp aşağı düşmek gerçekten çok can sıkıyor.
  • Niteliksiz yan görevler. Deneyimlediğim yan görevlerin 90%'ı "Hadi git şunu al, bunu getir, şunu aç"tan ibaret. Ödüllendirmeleri de çok başarılı bulamadım açıkçası.
Ayrıca oyunun ilk yarısını bitirdiğimde Christmas eventi başladı ve oyundan düşme hasarı ile kanca bekleme süresi kaldırıldı. Bu kolaylık oyundaki keşif ve gerginlik hissiyatını baltaladı. Her yere kanca atarak uça uça gidiyordum. Geceleri hiçbir kovalamada yakalanmıyordum. Bu olay yüzünden oyunun tek keyifli yönü olan keşif ve gerginlikten soğudum ve ana göreve yüklenerek oyunu bitirdim. Siz deneyimlerken asla bu hataya düşmeyin.

Ben arkadaşlarımla 3 kişi oynamıştım. İyi güldürmüştü. Güzel bir oyun bence. Tek başıma oynayacağım bir oyun değil yine de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı