e-Nabız tanımlanmamış tanı nedir?

KenanBulutE

Hectopat
Arkadaşlar e-Nabız'da "tanımlanmamış" adı altında tanılarım var, acile veya aile hekimine gidince doktorlar rahatsızlığın sebebini bulamadığında saçma sapan tanılar yazıyorlar, bunu çok yaşadım, dün de yaşadım.
Sorum çok basit, "tanımlanmamış, tanı nedir? Ne demektir? Askerlik, pilotluk gibi meslekler de "tanımlanmamış" tanılar problem yaşatır mı?

@Megaton hocam sizin bu konuda bir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar e-Nabız'da "tanımlanmamış" adı altında tanılarım var, acile veya aile hekimine gidince doktorlar rahatsızlığın sebebini bulamadığında saçma sapan tanılar yazıyorlar, bunu çok yaşadım, dün de yaşadım.
Sorum çok basit, "tanımlanmamış, tanı nedir? Ne demektir? Askerlik, pilotluk gibi meslekler de "tanımlanmamış" tanılar problem yaşatır mı?

@Megaton hocam sizin bu konuda bir bilginiz var mı?

Mesela aile hekimi D3 vitamini tahlili yapamaz ama D3 vitamini eksik oldğunu düşünür ve teşhisi D3 vitaimini eksikliği tanımlanmamış diye belirtir yetkisi yok çünkü.

Rahasızlığını bilmiyorum ama sorunu bilipde kaynağının ne olduğunu bilmedikleri durumlarda yazılıyor. Mesela astımında bir çok çeşidi var alerjik vs. Ama bu astımın nedenini ya da sorunun tam kaynağını belirleyemediklerinde de "tanımlanamamış" diye yazıyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı