e-Ticaret sitesini basit düzeyde nasıl kurabilirim?

Barış Özel

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben e-ticaret sitesi kurmak istiyorum fakat gerekli adımları nasıl yapacağım konusunda tecrübem yok. Öncelikle yeterli düzeyde HTML ve CSS biliyorum. Geçen sene C# programlama kursuna gittim fakat bu konuda giriş seviyesinde kaldığımı söylebilirim. Şimdi ise PHP derslerine başladım. 12.sınıfım meslek lisesinde Web Programcılığı okuyorum. Bana tecrübe ve bilgi olması açısından bu web sitesini kurmak istiyorum. Bu websitesini kurma aşamlarının bana çok şey katacağını düşündüm ve bunu kendimi bir proje olarak görüyorum. 15 gün sonra yurtdışından tekstil ürünleri gelecek hem de bunları internet sitesi üzerinden yayınlamak istiyorum. Dostlar şuan için konu hakkında tecrübem yok. WP gibi hazır sistemler üzerinde böyle şeyler yapmam mümkün mü? Ek olarak çok iyi düzeyde Photoshop kullanabildiğimi düşünüyorum.

Üst düzey PHP bilmiyorsanız ticaret sitesi işinden uzak durmanızı şiddetle öneririm. Ek olarak vergi levhası gibi şartlar bulunuyor. Burada bir güvenlik açığı bütün kullanıcılarınız bilgilerini ve emeğinizi sona erdirebilir. Bu sebepten sağlam bir PHP temeli ile başlayın. Opencart ile işe başlayabilirsiniz.

Üst düzey PHP bilmiyorsanız ticaret sitesi işinden uzak durmanızı şiddetle öneririm. Ek olarak vergi levhası gibi şartlar bulunuyor. Burada bir güvenlik açığı bütün kullanıcılarınız bilgilerini ve emeğinizi sona erdirebilir. Bu sebepten sağlam bir PHP temeli ile başlayın. Opencart ile işe başlayabilirsiniz.

Haklısınız bu iş için biraz erken gibi görünüyor. Şuan için böyle bir işe kalkışsam bile bir sürü hata ile karşılaşacağım ve ortaya kalitesiz bir ürün çıkacak bu da başarılı olmaz diye düşünüyorum. Üniversitede alacağım eğitimden sonraya planladım bu projemi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı