E2140 Sistem Upgrade

MasterWeb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Dün eski sistemime ekran kartı aldım, sistem biraz toparlandı. Ben bu sisteme işlemci ve RAM takviyesi yapmak istiyorum. İşlemcim E2140 ve RAM'ım 1 GB 800 MHz. İnternetten baktım biraz fakat anakartıma yeni alacağım işlemcimin ve RAM'ın uygun olup olmadığını tam anlayamadım. Bazı yerlerde RAM'ler için sadece AMD işlemci vs. yazmışlar. Anakartım Asus-p5b-vm-se. Bu anakarta aşağıdakileri takabilir miyim? Bir uyumluluk sorunu çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi takabilirsiniz. Ram olarak tek modül 4 gb almak yerine bir 2 gb alıp takın.Ama arkadaşımızın dediği gibi bu sisteme yatırım yapmak doğru olmaz.

Bu yazdıklarınızın "Format at geçer."den hiçbir farkı yok. Ne yani sistemimiz eskiyince yeni sistem mi toplayalım? O zaman bu forum boşuna açıldı. Her bilgisayarı eskiyen yeni bir sistem toplar. Artık bırakın bu tür hareketleri. Yardımcı olmaya çalışın. Belki paramız yok, belki maddi durumumuz iyi değil, nereden biliyorsunuz?

Gerçekten yardımcı olaya çalışacak arkadaşları bekliyorum.

Bu RAM'ı takmayı düşünüyorum.

Kingston 2gb Ddr2 800mhz Ram (kvr800d2n6/2g) 553 - n11.com

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı