Çözüldü E7200 sistem GPU ve CPU kullanımı anlık olarak düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar. Şu anda pek iyi bir sistemim yok. Ancak darboğaz mı oluyor her ne oluyorsa bana kafayı yedirtecek düzeye geldi artık. Herhangi bir oyundayken GPU ve CPU kullanımlarım anlık olarak %90-%100 arasından %5-%10 hatta bazen GPU %0'a kadar düşüyor.

Direkt olarak oyunum takılıyor. Özellikle League of Legends oynarken. Bu şekilde kullanım düşüp takılma yapması LoL'de 80 FPS'den beni 30'a düşürüyor ve hangi skille basarsam basayım en az 2 saniye sonra tepki veriyor. Bu sadece League of Legends'da geçerli değil. En basitinden en ağırına kadar bu PC'de oynadığım her oyunda aynısını yapıyor. Bir çözüm bulun şuna. Sistemim şöyle:

GPU: Gigabyte GT 710 2 GB (Gigabyte'ın bu GT 710 modelinin üzerinde fanda var)
CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz.
RAM: DDR2 4 GB 800 MHz (2+2)
Anakart: GA-G31M-ES2l.
HDD: 1 TB (okuma yazma hızlarını eke koyacağım.)
PSU: 250W.
En ağır oyunda bile GPU ve CPU sıcaklıklarım 2 side 65-70 derece aralarında takılıyorlar. Ancak her nedense böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Resmen oyun oynayamaz hale geldim.

Dosya Ekleri

• hdd değerleri.PNG
    hdd değerleri.PNG
    10,5 KB · Görüntüleme: 55
  • sistem tam özellikleri.PNG
    sistem tam özellikleri.PNG
    21,3 KB · Görüntüleme: 40
  • 2. sistem bilgileri.PNG
    2. sistem bilgileri.PNG
    7,2 KB · Görüntüleme: 32
  • dxdiag bilgileri.PNG
    dxdiag bilgileri.PNG
    11,6 KB · Görüntüleme: 40
Çözüm
Hizmetlerden "Windows Search" ı önce durdurup sonra devre dışı bırak.

Windows Search Windows imgesinin yanındaki büyüteç işaretini kullanmamı sağlamıyor mu? Ben böyle biliyorum. Ben o büyüteç işaretini sıklıkla kullanıyorum. Devre dışı bırakırsam kullanabilir miyim?
Windows Search Windows imgesinin yanındaki büyüteç işaretini kullanmamı sağlamıyor mu? Ben böyle biliyorum. Ben o büyüteç işaretini sıklıkla kullanıyorum. Devre dışı bırakırsam kullanabilir miyim?
dediğiniz gibi devre dışı bıraktım şimdi o sorun geçecekmi?

Pekala LoL'de deneyeceğim olursa size haber veririm.

LoL ve Satisfactory oyunlarında denedim. Hala düzelmemiş. LoL'de biraz düzelme var. Ama tam olarak düzelmemiş.
Çözümünü bilen yok mu?
Arkadaşlar hala çözemedim. Çözümünü bilen yok mu?
Yeni güncelleme: Sorunu çözdüm. Sorun bariz bir şekilde HDD sorunu. HDD değiştirince düzelecek.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı