EA 6554 üniversite ve bölüm önerisi

Hukuk pdr psikoloji işletme yerine yönetim bilişim sistemleri okuyabilirsin diğer bölümlere göre en az 2K maaş alırsın ki kendini geliştirirsen daha da fazlası.

Kanka bende YBS düşünüyorumda mühendislik olmaması bilgisayar ve yazılım mühendislerine nazaran çok mu dezavantaj sağlar bir de bazı kişiler şirketlerde mühendislik unvanı veya YBS uzmanı gibi unvanlar alıyormuş böyle birşeyde mümkün mü?

Hukuk pdr psikoloji işletme yerine yönetim bilişim sistemleri okuyabilirsin diğer bölümlere göre en az 2K maaş alırsın ki kendini geliştirirsen daha da fazlası.

2K? Derken tam yazmamış siniz hukuk okunmaz mi sizce hukuk ve YBS arasındayım.

Kanka bende YBS düşünüyorumda mühendislik olmaması bilgisayar ve yazılım mühendislerine nazaran çok mu dezavantaj sağlar bir de bazı kişiler şirketlerde mühendislik unvanı veya YBS uzmanı gibi unvanlar alıyormuş böyle birşeyde mümkün mü?

Konu hakkında pek bir bilgim yok beni de bilgilendirir misiniz ve siz kaç k sıralama yaptınız hangi üniversiteleri düşünüyorsunuz bir de benim sıralamaya hangi üniversiteleri önerirsiniz?

Konu hakkında pek bir bilgim yok beni de bilgilendirir misiniz ve siz kaç k sıralama yaptınız hangi üniversiteleri düşünüyorsunuz bir de benim sıralamaya hangi üniversiteleri önerirsiniz?

1) Benim de aklımda çelişki bırakıyor mühendislik konusu acaba sıkıntı olur mu diye genelde hep kendini yazılım alanında ve dil olarak geliştirince iyi iş bulunabileceği söyleniyor ama dediğim gibi çelişki de bırakıyor gitmek istediğiniz bölümün öğrencilerine falan sormanız lazım.
2) Ben mezunum seneye gireceğim.
3) Eğer YBS düşünüyorsan Marmara(İngilizce) önerebilirim.

İşin sonunda aç kalma mevzusunu ben şöyle açıklıyorum diyelim hukuk bitirmek için 100 birimlik bir emek verdin, ders saatleri, özel kütüphaneye gidip ders çalışman vb. şu an yıllık 16000 hukuk fakültesi mezunu veren bir ülkede BOUN, İTÜ, Bilkent, koç gibi üniversitelerde iibf okuman aynı emeğe karşılık sana daha çok getiri sağlayacaktır.
Bu üniversitelere ytü de eklenir mi acaba?

İşin sonunda aç kalma mevzusunu ben şöyle açıklıyorum diyelim hukuk bitirmek için 100 birimlik bir emek verdin, ders saatleri, özel kütüphaneye gidip ders çalışman vb. şu an yıllık 16000 hukuk fakültesi mezunu veren bir ülkede BOUN, İTÜ, Bilkent, koç gibi üniversitelerde iibf okuman aynı emeğe karşılık sana daha çok getiri sağlayacak
Bu üniversitelere ytü de eklenir mi acaba?

1) benim de aklımda çelişki bırakıyor mühendislik konusu acaba sıkıntı olur mu diye genelde hep kendini yazılım alanında ve dil olarak geliştirince iyi iş bulunabileceği söyleniyor ama dediğim gibi çelişki de bırakıyor gitmek istediğiniz bölümün öğrencilerine falan sormanız lazım.
2) ben mezunum seneye gireceğim.
3) eğer YBS düşünüyorsan Marmara(İngilizce) önerebilirim.

Kadir has YBS düşünüyorum Marmara pek tutmaz gibi geliyor 6554 sıralamam var geçen sene Marmara 6800 ile kapatmış ama gene yazabilirim ama kadir has vakıf olduğu için daha çok imkanı var diye biliyorum.

Kadir has YBS düşünüyorum Marmara pek tutmaz gibi geliyor 6554 sıralamam var geçen sene Marmara 6800 ile kapatmış ama gene yazabilirim ama kadir has vakıf olduğu için daha çok imkanı var diye biliyorum.

Bazı üniler bazen geriye veya ileriye oynama yapabiliyor bu bölümde son zamanlar ileri istiyor sıralama ama ne olacağı belli olmaz Marmara'nın da pek eksiği olduğunu düşünmüyorum genelde YBS için Boğaziçi ve Marmara en iyi üniler diye duydum tabii verdikleri imkanları araştırman lazım zaten tutsa da tutmasada %50 burslu yazmayacağın için hangi sıradakinin tutmasının bir önemi yok yani istersen ilk başlara tutma olasılığı olmayanları da yazabilirsin zaten hepsi burslu ondan ilk 5 tercih veya ilk 3 tercih falan indirimi söz konusu değil para vermediğin için bunu anlatmaya çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı