EA FC 24 kasıyor ve gecikme var

Zurich

Kilopat
Oyunda offline oynadığım zamanlar drop yiyorum ve hafif kasmalar oluyor. Arkadasımla beraber Pro clubs ve normal maç oynadığım zaman ise çok fazla gecikmeler ve kasmalar meydana geliyor. Mesela Pro clubsta oyuncum bir anda donuyor ve yavas bir sekilde oyun akıyor daha sonra kontrol geri gelince oyun hızlı bir şekilde kaset sarar gibi devam ediyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Game Pass üzerinden oynuyorum ve ping sorunum yok.
Sistem özellikleri: RX580, Ryzen 2600, 8 GB RAM.

Oyunda offline oynadığım zamanlar drop yiyorum ve hafif kasmalar oluyor. Arkadasımla beraber Pro clubs ve normal maç oynadığım zaman ise çok fazla gecikmeler ve kasmalar meydana geliyor. Mesela Pro clubsta oyuncum bir anda donuyor ve yavas bir sekilde oyun akıyor daha sonra kontrol geri gelince oyun hızlı bir şekilde kaset sarar gibi devam ediyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Game Pass üzerinden oynuyorum ve ping sorunum yok.
Sistem özellikleri: RX580, Ryzen 2600, 8 GB RAM.

Ekran kartı ayarlarından dikey yenilemeyi ve AMD FreeSync aç diğer açık olan ayarların hepsini kapat.

Hocam sırf bu oyunu oynamak için aylık bu kadar para verdim VD bunun olması gerçekten üzücü.

Deneyeceğim hocam.

Deneyin hocam kariyer yapıyorum EA FC24'te deli gibi titreme takılma oluyordu internette baktım doğru düzgün çözüm bilemedim ben böyle çözdüm şu an hiçbir sıkıntı yaşamıyorum keyifli oyunlar.

Eğer "Dinamik Çözünürlük" ayarınız açıksa kapatın.

Gecikmeler için ise, ayarlardan ping göstergesi açılıyor tam olarak nereden olduğunu hatırlamıyorum ayarlara girerseniz bulursunuz muhtemelen. Ping göstergenizi bir açın pingten dolayı mı gecikme yaşıyorsunuz yoksa başka bir şey mi var onu öğrenelim.

Gecikme için aynı zamanda ayarlarda Playstyle göstergesini kapatma diye bir seçenek vardı. O ayarı kapatın, gecikmeye faydası oluyor.

Eğer "Dinamik Çözünürlük" ayarınız açıksa kapatın.

Gecikmeler için ise, ayarlardan ping göstergesi açılıyor tam olarak nereden olduğunu hatırlamıyorum ayarlara girerseniz bulursunuz muhtemelen. Ping göstergenizi bir açın pingten dolayı mı gecikme yaşıyorsunuz yoksa başka bir şey mi var onu öğrenelim.

Gecikme için aynı zamanda ayarlarda Playstyle göstergesini kapatma diye bir seçenek vardı. O ayarı kapatın, gecikmeye faydası oluyor.
Hocam ms 50 olarak gözüküyor bu arada oyun EA FC 23.

Sorun hala devam ediyor.

Geri
Yukarı