ECS G31T-M7 BIOS Güncelleme

Usb bootable yaptığında usb belleğe Birkaç görünmez dosya gelecek onlar haricinde Senin atman gereken .ROM olan dosya ve
paylaştığın 1. resim yani bunda ki Afudos'u atacaksın. Gerisi zaten senin dediğin gibi yapacaksın.
t3gz4.png

Yine olmadı desem :cool:

Dediğiniz gibi ''AFUDOS'' ile ''100225S.ROM'' dosyalarını belleğe attım. Bilgisayarı yeniden başlattım ve bellekten açtım. 98 ekranı geldi. ''AFUDOS 100225S.ROM /p /b /n /c /x'' yazdım ve enter'a bastım. Gayet normal bir şekilde yüklemesini yaptı. Yükledikten sonra ctrl+alt+delete kombinasyonu ile bilgisayarı yeniden başlattım ve BIOS'a girip varsayılana sıfırladım, save&exit yapıp çıktım. Ama yine olmadı. Resimlerde 98 ekranını falan altta paylaştım. Eski sürümün aynen durduğunu da paylaştım.

Resimler;

t4ctx.jpg

t4cwf.png

Not; Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayar açıldığında tarih ve saat 2009 yılına ayarlıydı.

Güncellenmiş işte. Daha ne istiyorsunuz anlamadım? Fotoğrafta yazanları anlamıyor musunuz?
Güncelleyebiliyor, yanlız recep bey bios 2010 tarihi olması gerekli. Dosyayı da kontrol ettim Siteyi de kontrol ettim dosya 2010 sitede de 2010 ama bios 2009 :)

- - - Güncellendi - - -

andr0ge0 ECS ile iletişime geçip yeni bir bios dosyası göndersinler veya sitede ki dosyayı kontrol etmelerini söyle.

Güncellenmiş işte. Daha ne istiyorsunuz anlamadım? Fotoğrafta yazanları anlamıyor musunuz?

Onları anlıyorum ama sanırım siz benim son yazılarımı anlamamışsınız. Yapılan işlemlerde sorunsuz güncellendiğini zaten belirttim. Ama bu programlara baktığımızda aynen eski sürümü gösteriyor. Hatta bu güncellemeyi 3 kere denedim. Ama yine aynı şekilde eski sürümü gösteriyor...

Güncelleyebiliyor, yanlız recep bey bios 2010 tarihi olması gerekli. Dosyayı da kontrol ettim Siteyi de kontrol ettim dosya 2010 sitede de 2010 ama bios 2009 :)

- - - Güncellendi - - -

andr0ge0 ECS ile iletişime geçip yeni bir bios dosyası göndersinler veya sitede ki dosyayı kontrol etmelerini söyle.

Murat bey, sizi de çok meşgul ettik :) Yardımcı olmaya çalıştınız ama olmuyor. Son dediğinizi de deneyeceğim. Anlaşılan o ki, Recep beyde bu durumdan baya bir rahatsız oldu ;) Artık o yöntemi de denerim eğer ki çözebilirsem son kez teşekkür etmeye gelirim :) Sitenizi çok beğendim ama güzel paylaşımlar var. Favorilerime ekledim, takip ediyorum ;)

Murat bey, sizi de çok meşgul ettik :) Yardımcı olmaya çalıştınız ama olmuyor. Son dediğinizi de deneyeceğim. Anlaşılan o ki, Recep beyde bu durumdan baya bir rahatsız oldu ;) Artık o yöntemi de denerim eğer ki çözebilirsem son kez teşekkür etmeye gelirim :) Sitenizi çok beğendim ama güzel paylaşımlar var. Favorilerime ekledim, takip ediyorum ;)
Rica ederim :) ECS'den dosya temin ederseniz buraya veya özel mesaj ile bana bildirin siteye ekleriz diğer kullanıcılar için.

Yine ben :D Bu sefer sorunu çözmüş bir şekilde geldim. Murat bey, dediğinizi yapmaya çalıştım ama sitenin Türkçe çevrimi kısıtlı olduğundan destek ekibi ile iletişime geçemedim. Biraz sitede araştırma yapıyordum ve eDLU diye bir program buldum. Bu program sayesinde ECS sitesindeki anakartınıza gerekli güncellemeleri bulabiliyorsunuz. Yönlendirdiği sayfadan .ROM dosyasını indirdim. AFUWin ile dediğiniz ayarlarla flash yaptım. Ama bu sefer flash'a basarken küçük bir hata gibi bir pencere vardı. Ortadakine tıkladım ve yükledi. Bilgisayarı yeniden başlattım ve BİOS'u varsayılan yaptım. Bilgisayar açıldı ve 25.02.2010 tarihine BİOS'u güncelledi. Ayrıca bilgisayar açıldığında Windows ürün anahtarı sıfırlandı. Tekrar girmek zorunda kaldım. Masaüstü arkaplanı siyah ekran oldu. Olay bu şekilde mutlu sonla bitti diyebiliriz.

Resim ;

th9xx.png

İhtiyacı olacaklar için ;

- ECS anakarta sahip olanlar eDLU programını indirip start dedikleri zaman bilgisayarınıza uygun olan ECS güncellemelerinin olduğu siteye yönlendiriliyor : ECS eDLU - Drivers Live Update Utility

- 100225S.ROM dosyası : 100225S.zip

Yardımcı olanlara çok teşekkür ediyorum.

Bios sürümü hala aynı ama tarihler bu sefer doğru :) Hayırlı olsun bakalım Edlu ile yapılabileceğini çoktadır biliyorum ancak Dos altında veya Windows altından Güncellendi deyip sonra aynı gözükmesi bir sorun olduğunu gösteriyordu. Tarihte sadece sıkıntı vardı program da tarihi doğru gözükmesini sağladı demek ki. Senin verdiğin şuan ki bios dosyan ile önceki verdiğimiz arasında bir değişiklikte yok :) Neyse eski bir anakart olduğundan bu tür sorunlar normaldir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı