Egea araba alınır mı?

Hocam ben biraz Toyota'ya mesafeliyim. Herhangi bir sebebi yok. Aslında güzel araçlar. Sürekli sanayi görmez. Düzenli bakımı yapılırsa çoğu aracını yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ama ben beğenemiyorum. Sanki sadece araçların segmenti ve modeli değişiyor hep aynı kalıyor gibi geliyor gözüme.
Hocam Japonlar bu isi yapiyor zaten ama gorunum kavrami kisiden kisiye degisir. Bana sadece corolla araclarinin arkasi fazla ailemsi geliyordu ama onden bir Lexus havasi vardi onu begeniyordum.

dCi ve TCe düzenli bakımı yapıldığı sürece harika motorlardır. Fiat bu konuda Renault'a yaklaşamadı.

dCi ve TCe düzenli bakımı yapıldığı sürece harika motorlardır. Fiat bu konuda Renault'a yaklaşamadı.
TCe yeni tip bir motor , 10-15 sene sonra ne olur bilmiyorum ama 1.5 dCi motorlar , düzgün bakıldığında çok verimli , performanslı ve dayanıklı motorlar. Benzinli olsa tadından yenmez ama insanlar LPG takarak içinedn geçerler yine.

Türkiye'de neden sağlam C segment araç yok sorusunun cevabı hocam. Bu arada sesli güldüm burayı okurken🤣🤣🤣

Hocam ekonomi malum ortada. İnsanlar alternatif yol arıyorlar, bu yollarda arabanın motorunu bitiriyor. Maalesef olan bu ama komik olduğu da haşikar.

Selamlar dostlarım. Araba almak için açtığım bir konu değil, fikir danışmak istiyorum yalnızca. Bunu bilmenizi istedim. Hemen konuya geçeyim. Şimdi dostlarım. İnstagram'da video izlerken karşıma birisi çıktı. Egea 1.4 Fire ile 1.3 TCe'yi geçebildiğini iddia ediyordu. Ben ilk başta inanmadım tabii ki. Kendim 1998 kasa 1.6 8v RTE paket Megane Scenic sahibiyim ve 1.4 Fire Egea'ları bununla bile geçebiliyorduk. Yorumlarını incelediğimde insanlar birbirine girmiş. Hadi tamam, Megane ve Egea çok farklı araçlar değil, bir kalkışta biri alır diğer kalkışta biri fakat yorumlarında iş Focus, Civic ve Corolla'yada yansımış. Hadi corolla neyse, bazı motorları hariç çok hızlı bir araba değil fakat Civic ve Focus biraz abartı değil mi? Araba işine yeni giren biriyim ve arabaları yeni yeni çözmeye başlıyorum fakat Egea'nın iş yapmayacak bir araba olduğunu ta 2018'de anlamıştım. Çünkü üst komşumuz, 2016'da, Egea'lar yeni yeni popülerleşirken Sıfır km olarak almıştı. 2018'de araba yağ yakıyordu. Haftalık 2LT yağ doldurduğunu söylemişti hiç unutmuyorum. Yakın zamanda da sadece motora 60bin TL gibi bir masraf yaptı kendisi. Ne düşünüyorsunuz? Belki uzun mesafede 1.6 Egea alır fakat yakın mesafede 1.3TCe karşısında hiç şansı yok diyorum. Önyargılı mı yaklaşıyorum?
Hocam merhaba ben aktif 1.4 fire Egea kullanıcısıyım daha önceki araçlarım 1.6 atmosferik Astra j 1.6 dizel 301 1.4 16v Megan 1 1.6 16v scenic 1 makyajlı kasa şunu söyleyebilirim aralarında en güçlü aracım 301 idi dizel olduğu için. Onun haricinde Egea sadece kalkışta Astra j 1.6 dan bana bir tık iyi gelmişti belki astramda LPG vardı o motora güç kaybettirdi olabilir.
1.4 fire sonuç olarak bende 2021 model var km 50 bin kafam rahat biniyorum arkadaşta 1.3 Multijet var 100e kadar kafa kafaya gidiyoruz. Sonra 1.3 alır gibi oluyor ama top speed de ikiside 180 190 tıkanıyor imkan varsa tabi kide 1.3 ya da 1.6 dizel alınmalı ayrıca Egea 1.3 tce Meganı hiç bir türlü geçmez belki 1.6 atmosferikle denk gidebilir
Özetle normal bir kullanıcı için çok dik rampa bir yerde yaşamıyorsa 1.3 easy alacağına 1.4 urban Egea alsın 2019 sonrası yağ yakma sorunu da çözüldü diye biliyorum ben yaşamıyorum.

Selamlar dostlarım. Araba almak için açtığım bir konu değil, fikir danışmak istiyorum yalnızca. Bunu bilmenizi istedim. Hemen konuya geçeyim. Şimdi dostlarım. Instagram'da video izlerken karşıma birisi çıktı. Egea 1.4 Fire ile 1.3 TCe'yi geçebildiğini iddia ediyordu. Ben ilk başta inanmadım tabii ki. Kendim 1998 kasa 1.6 8V RTE paket Megane Scenic sahibiyim ve 1.4 Fire Egea'ları bununla bile geçebiliyorduk. Yorumlarını incelediğimde insanlar birbirine girmiş. Hadi tamam, Megane ve Egea çok farklı araçlar değil, bir kalkışta biri alır diğer kalkışta biri fakat yorumlarında iş Focus, Civic ve Corolla'ya da yansımış. Hadi Corolla neyse, bazı motorları hariç çok hızlı bir araba değil fakat Civic ve Focus biraz abartı değil mi? Araba işine yeni giren biriyim ve arabaları yeni yeni çözmeye başlıyorum fakat Egea'nın iş yapmayacak bir araba olduğunu ta 2018'de anlamıştım. Çünkü üst komşumuz, 2016'da, Egea'lar yeni yeni popülerleşirken Sıfır km olarak almıştı. 2018'de araba yağ yakıyordu. Haftalık 2LT yağ doldurduğunu söylemişti hiç unutmuyorum. Yakın zamanda da sadece motora 60bin TL gibi bir masraf yaptı kendisi. Ne düşünüyorsunuz? Belki uzun mesafede 1.6 Egea alır fakat yakın mesafede 1.3TCe karşısında hiç şansı yok diyorum. Ön yargılı mı yaklaşıyorum?

O arabaya yağ soğutucu yapıp yağ yakmasına bir nebze engel olan bir abi vardı sosyal medyada, araba kısacası LPG de varsa 3 yakıtlı araç, LPG-benzin-yağ, gitmiyor bizim 2004 Corolla bile toparlıyorken yokuşta 3500 devirin altında düştüğün zaman Egea'da vites büyükse direkt olarak bayılıyor yani gaz pedalına tepinsen de 1.4 fire motorlar 5 kuruş etmez Egea için alınacak en iyi 2 motor dizel multijetlerdir, Fiat zaten bir Multijet'i başardı onlar da kötü değil, 1.4 fire Egea'lar 180'i zor bela geçen arabalar 1.3 TCe'nin tozunu bile yutamaz, 1.6 Multijet anca diyebilirim.

Hocam merhaba ben aktif 1.4 fire Egea kullanıcısıyım daha önceki araçlarım 1.6 atmosferik Astra J 1.6 dizel 301 1.4 16v Megan 1 1.6 16v scenic 1 makyajlı kasa şunu söyleyebilirim aralarında en güçlü aracım 301 idi dizel olduğu için. Onun haricinde Egea sadece kalkışta Astra J 1.6'dan bana bir tık iyi gelmişti belki astramda LPG vardı o motora güç kaybettirdi olabilir.
1.4 fire sonuç olarak bende 2021 model var km 50 bin kafam rahat biniyorum arkadaşta 1.3 Multijet var 100e kadar kafa kafaya gidiyoruz. Sonra 1.3 alır gibi oluyor ama top Speed de ikisi de 180 190 tıkanıyor imkan varsa tabii ki de 1.3 ya da 1.6 dizel alınmalı ayrıca Egea 1.3 TCe Meganı hiçbir türlü geçmez belki 1.6 atmosferikle denk gidebilir
Özetle normal bir kullanıcı için çok dik rampa bir yerde yaşamıyorsa 1.3 easy alacağına 1.4 urban Egea alsın 2019 sonrası yağ yakma sorunu da çözüldü diye biliyorum ben yaşamıyorum.

Kankam asıl 2019'dan sonra yağ eksiltme sorunu başladı, servise gidiyorsun segman değiştiriyorlar yanlış değilsem 0W20 yağ koyuyorlar bir türlü o yağ eksiliyor yani, segman değişmek de bir çözüm değil ve ne kadar yağ yakma sorunu olmasın o araba 95HP gibi gitmiyor yani 75bg Clio vardı bizde o daha iyi gidiyor

Son düzenleme:
O arabaya yağ soğutucu yapıp yağ yakmasına bir nebze engel olan bir abi vardı sosyal medyada, araba kısacası LPG de varsa 3 yakıtlı araç, LPG-benzin-yağ, gitmiyor bizim 2004 Corolla bile toparlıyorken yokuşta 3500 devirin altında düştüğün zaman Egea'da vites büyükse direkt olarak bayılıyor yani gaz pedalına tepinsen de 1.4 fire motorlar 5 kuruş etmez Egea için alınacak en iyi 2 motor dizel multijetlerdir, Fiat zaten bir Multijet'i başardı onlar da kötü değil, 1.4 fire Egea'lar 180'i zor bela geçen arabalar 1.3 TCe'nin tozunu bile yutamaz, 1.6 Multijet anca diyebilirim.

Kankam asıl 2019'dan sonra yağ eksiltme sorunu başladı, servise gidiyorsun segman değiştiriyorlar yanlış değilsem 0W20 yağ koyuyorlar bir türlü o yağ eksiliyor yani, segman değişmek de bir çözüm değil ve ne kadar yağ yakma sorunu olmasın o araba 95HP gibi gitmiyor yani 75bg Clio vardı bizde o daha iyi gidiyor
Ustam var kendisi yılların Fiat ustası o bana söyledi ve bakarsak 2019 öncesi Egealarda daha sık görüldüğünü ve zaten 1.4 Egea 2019 sonrası piyasa da daha fazla yer aldı yağ soğutucu videosunu bende gördüm merak ediyorum sonucunu ama önceki aracım Astra j 1.6 da yağ soğutucu varda aracı eğer çok zorlarsan yağ yakıyordu. Bence egea 1.4 özellikle günümüzde çok abartılıyor ne iyi ne kötü iyi diyen de yalan söylüyor kötü diyen de

Ustam var kendisi yılların Fiat ustası o bana söyledi ve bakarsak 2019 öncesi Egea'larda daha sık görüldüğünü ve zaten 1.4 Egea 2019 sonrası piyasa da daha fazla yer aldı yağ soğutucu videosunu bende gördüm merak ediyorum sonucunu ama önceki aracım Astra J 1.6 da yağ soğutucu varda aracı eğer çok zorlarsan yağ yakıyordu. Bence Egea 1.4 özellikle günümüzde çok abartılıyor ne iyi ne kötü iyi diyen de yalan söylüyor kötü diyen de

Kankam vallahi çevremde var, 2018 alan adamda bir sorun yok tüm modeller çekiş aynı, 2020 alan adamda yağ yakma var, 2021 alanda var, 2019 başında alanda yok, hem şansa hem de modele bağlı, tabii ülkemizdeki fiyatlara göre neredeyse mükemmel bir aile arabası, ama motor olarak kusursuz denilemez.

1.4 Fire'ın 1.3 TCe'yi geçmesi mümkün. Nasıl mümkün? 1.3 TCe kullanan kişinin yarıştan haberi yoksa mümkün. Öteki türlü 1.3 TCe ile kıyaslanamaz bile.

1.4 Fire Egea internette gömüldüğü kadar kötü bir araba değil. Hatta ben 2,5 sene memnuniyetle kullandım. Arabayı bir aile arabası olarak kullanacaksanız, hız sınırları dahilinde motoru gayet güzel iş görüyor. Otobanda 120 km/s hıza sabitleyip rahatça yolculuk yapabilirsiniz. Bölünmüş yollarda rampalarda güçten düşüyor ama onda da arabanın hız kaybetmesini beklemeden 4. vitese takıp 4000 devir civarında zorlanmadan her türlü rampayı çıkarsınız. Hatta yarış senaryosunda "uçuyor kaçıyor roket" dedikleri 1.3 Multijet ile kafa kafaya yürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı