Ehliyet için sağlık raporu

Ehliyet için kan alınması lazım. Hocam kaç yaşına gelmişsiniz yapmayın etmeyin, kan almaktan korkmayın. Bebekken bile verdiğiniz kanı şimdi mi, vermeyeceksiniz ?
Verdim ya, hemde 2 kere 2. Si annem yüzünden. Kan vermekten korkmuyorum damarlarla sıkıntım var huylanıyorum kan vermeye gitmeye başladıktan itibaren karnıma ağrilar giriyo ama verirken hiç bir şey olmuyo garip bise anlamadim

Kan grubuyla alakası yok kanındaki değerlere bakıyorlar kan grubu da ehliyette yazacağı için istenir ama asıl kan testleri sağlıklı bir birey olduğunun kanıtı olarak istenir ve birde göz testine girerler belli mesafelerden simgeler harfler veya rakamlar gösterirler verdiğin cevaplara bakarak görüş yeterliliği veya eksikliği olduğuna karar verirler ama hiç kimse işini doğru yapmadığı için göz testinden korkmana gerek yok %99 göz testinden geçeceksin.

Kan grubuyla alakası yok kanındaki değerlere bakıyorlar kan grubu da ehliyette yazacağı için istenir ama asıl kan testleri sağlıklı bir birey olduğunun kanıtı olarak istenir ve birde göz testine girerler belli mesafelerden simgeler harfler veya rakamlar gösterirler verdiğin cevaplara bakarak görüş yeterliliği veya eksikliği olduğuna karar verirler ama hiç kimse işini doğru yapmadığı için göz testinden korkmana gerek yok %99 göz testinden geçeceksin.
Yakın zamanda kan vermemiş olmama rağmen benden istemedi aile hekimim. Yaklaşıl 4 ay önce aldım ehliyeti de.

Sağlık ocağına gidip, aile hekimin ile görüşüp E-devlet üzerinden form dolduracaksin. Sonra bu formu doktor E-Devlet üzerinden onaylayacak. Kan grubun zaten E-Devlet'te yazıyor. Eve geçince bu formu yazicidan çıkarıp, kursa vereceksin.

Geri
Yukarı