Ehliyet manuel alınır mı?

esterada

Centipat
2 ay sonra ehliyet sınavına gireceğim ama otomatik vites mi alsam manuel vites mi alsam karar veremedim. Kullandığımız araç otomatik ileride de manuel kullanmayı düşünmüyorum ama manuel vites ehliyetine ihtiyacım olur mu? Zorluğu nedir değer mi?

Öncelikle bir zorluğu yok. Yani adamlar arabayı yapmışlar bizden beklenen sadece yaptıkları arabayı sürmemiz. Bunu bile yapmaktan kaçınıyor olmamamız lazım. Ayrıca dünyanın kırk bin türlü hali var yarın öbür gün acil bir durum olduğunda manuel bir arabayı kullanmanız gerekir. Öyle bir durumda çıkıp da ben manuel kullanamıyorum demek bence büyük acizlik olur. Son olarak bence de manuel araba kullanmayı bilmeyen bir insandan şoför olmaz.

2 ay sonra ehliyet sınavına gireceğim ama otomatik vites mi alsam manuel vites mi alsam karar veremedim. Kullandığımız araç otomatik ileride de manuel kullanmayı düşünmüyorum ama manuel vites ehliyetine ihtiyacım olur mu? Zorluğu nedir değer mi?

Hocam her an manuel araba kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrica manuel ehliyet almak cok basit.

Otomatik ehliyet alıp sadece otomatik kullanma yetkin olacağına manuel al hem manuel hem de otomatik araba kullanma yetkin olsun. Nerede karşına çıkacağı belli olmaz gün gelir iyi ki zamanında manuel almışım şimdi uğraşmayacağım dersin.

Manuel kullanmaktan yana her hangi bir sorununuz yoksa manuel alın ama manuele alışmak zamanınızı vs alıyorsa otomatik alın geçin

Yeni konular

Geri
Yukarı