Ehliyet ücreti ne kadar tutar?

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 18 ve yazın ehliyet almak istiyorum. Araba ehliyeti alacağım her şey dahil ne kadar tutar?

Toplam şu an 10 bin TL civarı, ilden ile kurs fiyatları değişir tabii. Kalabalık bir yerde oturuyorsanız yazı beklemeden gidip konuşun, zaten 2-3 ay ileri veriyorlar.

Her kurumun verdiği fiyatlar, eğitim/kurs ücretleri farklı, o yüzden net birşey söylemek zor. Fakat şunu söyleyebilirim ki kurs fiyatlarına çok büyük zamlar geliyor, durumun varsa yazı bekleme hemen al.

Merhaba, abim yılbaşından önce ehliyetini bütün masrafları ile 5750 TL'ye aldı. Aynı kursla yılbaşından sonra konuştuğunda tüm masraflar dahil 13.500 TL'yi olduğunu söylemişler. Bu bilgi ile birlikte ortalama olarak 13.000-14.000 civarında fiyat tahmini ediyoruz.

Toplam şu an 10 bin TL civarı, ilden ile kurs fiyatları değişir tabii. Kalabalık bir yerde oturuyorsanız yazı beklemeden gidip konuşun, zaten 2-3 ay ileri veriyorlar.
10 bin lira falan değil yazmadn önce git danış fiyat al ben daha gecen hafta arkadasımı kaydettirdim 6800 e

İstanbul için konuşursak ben 2023 yılına girmeden zamsız kurs + harç parası 4650TL'ye halletmiştim. Bu paraya harç da dahildi. Başka ilçede oturan arkadaşım toplam 3000 küsür TL'ye halletmişti. Yani oturduğunuz yere göre değişir. Ama aşağı yukarı kurs ücretleri 5-8K arası değişse harcı da 3000TL civarı gelir bu da size ortalama 8-11K arası bir ücrete patlar.

Geri
Yukarı