Ekran kartı %100 kullanılıyor

Scharsvesd

Hectopat
Ekran kartı bazı oyunlarda %100 kullanılıyor fanları çok hızlı dönmeye başlıyor ve derecesi yükseliyor ama ekran kartını fazla yormayan The Forest, LoL, CS:GO gibi oyunlarda kullanım %20 %40 arası oluyor %100 kullanılması iyi bir şey mi kötü mü anlamadım. Bilen varsa cevaplayabilir mi?

Ekran kartı kullanımı %100 olması normal bir durum. Çok yormayan oyunlarda kendisini fazla zorlamıyor. Ayrıca kullanımı arrtıkca ısınıyor ve fanlar daha hızlı çalışıyor anormal bir durum yok.

Ekran kartı bazı oyunlarda %100 kullanılıyor fanları çok hızlı dönmeye başlıyor ve derecesi yükseliyor ama ekran kartını fazla yormayan The Forest, LoL, CS:GO gibi oyunlarda kullanım %20 %40 arası oluyor %100 kullanılması iyi bir şey mi kötü mü anlamadım. Bilen varsa cevaplayabilir mi?
Normal gibi duruyor.

Her düşük kullanım darboğaz olduğu anlamına gelmez. Oyun gerektiğince kullanır bazen. LoL ve CS:GO buna iyi bir örnektir.

3080 gibi bir ekran kartı olsa haklısınız ancak Forest gibi ekran kartını yok eden oyunlar %20-40 çok az. Ayrıca lol ve cs go ne olursa olsun güncel oyunlar ve 1660 gibi bir kartta düşük yüzde sağlıklı değil diye düşünüyorum.

3080 gibi bir ekran kartı olsa haklısınız ancak Forest gibi ekran kartını yok eden oyunlar %20-40 çok az. Ayrıca lol ve cs go ne olursa olsun güncel oyunlar ve 1660 gibi bir kartta düşük yüzde sağlıklı değil diye düşünüyorum.
Forest'ı ayrı tuttum zaten. Benim demek istediğim cümlenin kısmen yanlış olduğu. Bir oyundan çıkarım yaparak darboğaz olduğunu söyleyemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı