Ekran kartı 90 derecede çalışıyor

JustIshi

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 an515-58 RTX 4060 intel core i7 12700h 16 gb ram 1 tb ssd
1716188597247.png

Servise vermiştim mayıs'ın ilk haftasında macun yenilenmesi ve fan temizliği için ama yapılmadı çizik ve darbe izi var diye geri verdiler. Bende yaz tatilinde laptopu vermeyi düşünüyordum ta ki bu değerleri görünceye kadar Dragon Age ve Dying Light 1 de bu değerleri alıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Oyunlarda FPS'i sabitlemek veya ayarları düşürmek işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2200072

Servise vermiştim mayıs'ın ilk haftasında macun yenilenmesi ve fan temizliği için ama yapılmadı çizik ve darbe izi var diye geri verdiler. Bende yaz tatilinde laptopu vermeyi düşünüyordum ta ki bu değerleri görünceye kadar Dragon Age ve Dying Light 1 de bu değerleri alıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Oyunlarda FPS'i sabitlemek veya ayarları düşürmek işe yarar mı?
Termal macun bakımı önemli ve şart çünkü pcnin tüm soğutmasını pervane ve termal macun sağlıyor. eğer pc niz kasa ise yardımcı olabilirim size. macun ve temizlik bakımı şart.

İşe yarar ve soğutucu pervaneyi yağlamayı deneyin daha hızlı dönebilir.
sanmam onlar içindeki bakırlar ile maksimum bi hız dışına çıkamıyorlar. sorun termal macundadır.

Garantisi var hocam ben yapamam.

Termal macun bakımı önemli ve şart çünkü PC'nin tüm soğutmasını pervane ve termal macun sağlıyor. Eğer PC niz kasa ise yardımcı olabilirim size. Macun ve temizlik bakımı şart.

Sanmam onlar içindeki bakırlar ile maksimum bir hız dışına çıkamıyorlar. Sorun termal macundadır.

Ben de biliyorum da şimdilik alternatif çözümler arıyorum (laptop bu arada) Haziran'da servise tekrar vereceğim zaten.

Darbe ve çizik olduğu için termal bakımlarını yapılmaması üzücü. O bilgisayar garanti kapsamında hasar alsa bile garantinin çalışacağından emin değiliz çünkü en güvenilir markalar bile ülkemiz adaletli olmadığı için müşterilerine değer vermemeye başladılar. Ben bu şekilde kullanmanızı önermiyorum işini iyi yapan birine bakımlarını yaptırıp kullanmanızı ve garantiye çok da güvenilmemesini öneriyorum.

Darbe ve çizik olduğu için termal bakımlarını yapılmaması üzücü. O bilgisayar garanti kapsamında hasar alsa bile garantinin çalışacağından emin değiliz çünkü en güvenilir markalar bile ülkemiz adaletli olmadığı için müşterilerine değer vermemeye başladılar. Ben bu şekilde kullanmanızı önermiyorum işini iyi yapan birine bakımlarını yaptırıp kullanmanızı ve garantiye çok da güvenilmemesini öneriyorum.

Yok sordum, çizik ve darbe izleri olduğu için geri verdiler ama sadece temizlik ve macun yenileme yapılacaksa garanti kapsamında olacak ve ücret almicaklar ki sadece temizlik ve macun yenilenmesini istemiştim geri vermeleri saçma oldu neyse ileride tekrar veririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı