Ekran Kartı Alırken GDDR Özelliğine Bakılır mı?

KürşatKüçük

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ECS G41T M7 markalı bir anakartım var. Ekran kartı almak istiyorum fakat alırken DDR3 DDR5 gibi özelliklere bakmam gerekıyor mu ekran kartı alırken? RAM alırken dıkkat edecegımızı bılıyorum fakat bu şey ekran kartı ıcın de mı gecerlı? Bir de LGA775 soket tipli bir anakart modulune 4 çekırdek işlemci var mı ?

Şimdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim ECS G41T M7 markalı bir anakartım var. Ekran kartı almak istiyorum fakat alırken DDR3 DDR5 gibi özelliklere bakmam gerekıyor mu ekran kartı alırken? RAM alırken dıkkat edecegımızı bılıyorum fakat bu şey ekran kartı ıcın de mı gecerlı? Bir de LGA775 soket tipli bir anakart modulune 4 çekırdek işlemci var mı ?

Şimdiden tesekkurler.
Evet.

Şimdiden tesekkurler.
Eğer GTX 7**,9**,1*** ailesinden yada RX ailesinden bir ekran kartı alıcaksan dikkat etmene gerek yok, zaten hepsi GDDR5 şimdilik. GT ailesinden alacaksan onlarda dikkat etmen gerekiyor.

Ekran kartı bellek modülleri ile bilgisayarınızın anakarta takılı olan bellek modülleri arasında bağ yoktur. Yani tercihinizi kısıtlayacak bir etkileri yok. 4 çekirdek olarak Q6600 gibi bazı işlemciler var LGA 775 için. Hangi işlemcilerin olduğunu araştırıp, anakart uyumluluğunuza bakabilirsiniz.

Sadece PCI Express x16 yuvasının olup olmadığına bakmanız yeterli.

Bu adamları banlayın görünce benim sinirim bozuluyor.
Ekran kartı alırken GDDR özelliğine bakılmalı GDDR özelliği O ekran kartlarının bellek veri yoludur bit'ler. DDR3 en fazla 256 bit en az 64 bittir. GDDR5'te en fazla 1024 bittir ki bu kartta R9 295x2... Mesela siz bir oyun açtınız. Oyunların dokularının yüklenmesini bant hızı üstleniyor. Bant hızı düşük olan kartlar çok takılır ve zorlanır. belki soruyu yanlış anladım fakat GDDR önemli ekran kartı alırken.

Ekran kartı alırken GDDR özelliğine bakılmalı GDDR özelliği O ekran kartlarının bellek veri yoludur bit'ler. DDR3 en fazla 256 bit en az 64 bittir. GDDR5'te en fazla 1024 bittir ki bu kartta R9 295x2... Mesela siz bir oyun açtınız. Oyunların dokularının yüklenmesini bant hızı üstleniyor. Bant hızı düşük olan kartlar çok takılır ve zorlanır. belki soruyu yanlış anladım fakat GDDR önemli ekran kartı alırken.
Haklısınız ama arkadaş farkını değil uyumlu olup olmadığını sormuş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı