Ekran kartı kullanımı nasıl arttırılır?

ChowSter

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FX8300 ve GTX 970, 16 GB RAM'li bir sistemim var. 1360x768p eski tip monitörüm var. GTA 5'te ayarlarım en yüksek olmasına rağmen ekran kartı kullanımım %30 cıvarlarında falan. Çözünürlüğü sabit 768p. Bu yüzden oyunda düşük FPS ve droplar alıyorum. Bunun yeni monitör alana kadar geçici çözümü var mıdır? Valorant'ta %25 kullanılıyor ve ara sıra 30 FPS aldıgım bile oluyor.

VSYNC açıksa kapatabilirsin. VSR açıp 1080pye çekebilirsin. Yeni monitör alana kadar bu sorunu yaşayacaksın. Ben de 768p'de RX570 ve i5 3350p'de drop yiyerek Forza falan oynuyordum. Şimdi 2K monitör aldım. 2Kda sıkıntısız minimum 60 oynayabiliyorum artık.

sisteminde demek ki darboğaz sorunu var. araştırma yaptım ve işlemcin ekran kartın için çok zayıf kalıyor ve ekran kartına yetişemiyor. bunun tek çözümü 1080 bir monitör almak olabilir.

Advanced Graphics ayarlarında Frame Scaling Mode'nu arttırman işe yarayabilir.

Grafik ayarlarını en yükseğe almaya çalış. FPS'yi sabitle. Rekabetçi oyunlarda 60'a, diğer oyunlarda elinizden geldiğince düşük FPS'lere sabitleyin. 60FPS için VSync'i açın. Arka plandaki gereksiz uygulamaları kapatın. Gereksiz olan başlangıç uygulamalarını kapatın.

Geri
Yukarı