Ekran kartı OC ayarlarını fulledikten sonra PC açılmıyor

MehmetTeras

Hectopat
Arkadaşlar bugün internette ekran kartının performansını arttırmayı araştırıyordum.
Overlock yapmayı gördüm. Merak edip denemek istedim. Programı indirdim her ayarı en yükseğe çektim, bilgisayarı yeniden başlattığım zaman bilgisayar açılmadı. Ne yaparsam açılır acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ne desem bilemedim. Bilinçsizlik olarak nitelendireceğim. Eğer biraz araştırdıysan, overclockun her şeyi en sona çekmemek olduğu, deneme yanılma ile en doğru overclocka ulaşıldığı olduğunu göreceksin. Şimdi soruna dönünce, ekran kartın yanmış olabilir. Kasayı aç ve yanık kokusu, ekran kartının üstünde kararma var mı bak? Yanacağını sanmıyorum. Yine de kontrol et. Eğer yoksa ellerini metale değir ve daha sonra ekran kartını hasar vermeden anakarttan sök. 1-2 dakika bekle. Daha sonra ekran kartını doğru biçimde tekrar monte et ve güç kablosunu takarak bilgisayarı çalıştır.

Arkadaşlar bugün internette ekran kartının performansını arttırmayı araştırıyordum.
Overlock yapmayı gördüm. Merak edip denemek istedim. Programı indirdim her ayarı en yükseğe çektim, bilgisayarı yeniden başlattığım zaman bilgisayar açılmadı. Ne yaparsam açılır acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı oc ve diğer oc işleri çok sıkıntı hassas ayar gerektiren işler hocam araştırdığım kadarı ile full yapıp denediyseniz sıkıntılar zararlar verebilir ekran kartınız veya anakartınız zarar görmüş olabilir. Lütfen araştırıp yapın hafif hafif arttırıp sürekli testler ile 1 gününüzü ayırın derim.

ya naptında düzeldi bende bugün msi anakartımı arkadaşım dedi diye Bi bakiyim arsştiriyim dedim game bost on dedim bide yanındakine de 10 dedim 4.1 ghz yaptı 3.5 tan ve 2133 ü 2400 yaptı hani çok ayarlara girmedim direk ara yüzden ve şuan açılmıyor bilgisiyar napmam gerek

Bios ayarlarını defaulta getirmeyi dene belki düzelme şansı olur.
Getirdim nasıl sıfırlanıe diye baktım sıfırladım bipsu ama yine aynı
Bios ayarlarını defaulta getirmeyi dene belki düzelme şansı olur.
Yaptığım şey şuydu game booat on yaptım oda otomatik olarak.3.50 ghz yi 4.10 yaptı xmp yi de on yaptım oda 2133 mhz yi 2400 yaptı yani aslında azıcık Bi fark uyguladı sadece buydu yaptığım ama şimdi mesela bios sayfasındauım ama açılmıyor pc

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı