Ekran kartı olmayan laptoplara harici ekran kartı nasıl takılır?

Bütçe
4000-5000

Covid1920

Hectopat
Merhaba, bende Huawei'nin bir laptopu var. 2022 model fakat oyunlarda çok fazla donma, kasma oluyor hatta bazı yeni oyunları acamiyor, açsa da 1-2 saniye sonra kapanıyor (Resident Evil 4 remake gibi). Oyunları daha sorunsuz oynamak için ekran kartı almak istiyorum. Fakat sorun su: Nereye takacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bende Huawei'nin bir laptopu var. 2022 model fakat oyunlarda çok fazla donma, kasma oluyor hatta bazı yeni oyunları acamiyor, açsa da 1-2 saniye sonra kapanıyor (Resident Evil 4 remake gibi). Oyunları daha sorunsuz oynamak için ekran kartı almak istiyorum. Fakat sorun su: Nereye takacağım?
Type-C girişi aynı zamanda bir Thunderbolt girişiyse eğer oradan harici bir ekran kartı bağlanabilir ancak performans ne derece sağlıklı olur bilemiyorum.

Öncelikle kullandığınız bilgisayar oyun performansı verebilecek bir cihaz değil. Daha çok eski ya da basit oyunlar oynatır. Yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi thunderbolt ile bağlanma şansı var ama ekran kartı performansı da düşer. Pek ideal bir senaryo değildir.

Bahsettiğin yöntem pek bir işe yaramaz. Dünyanın en hızlı atına binip, atın ayaklarını zincirlemeye benziyor.

Tam olarak laptop modelini yazar mısınız? eGPU bir seçerken olabilir işlemcinize göre. Çoğu kişi performans vermez demiş ama neye göre diyorlar acaba?

Huawei Matebook D 15 2022 olanı.

Üründe Thunderbolt portu görünmüyor, eGPU kutusu takamazsınız. Denildiği gibi PCI-e slotundan takılabilir fakat artık taşınabilir bir cihaz olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı