Ekran kartı oyun oynarken 82 derece oluyor

Relaxy16

Hectopat
Ekran kartım çok ısındığı için termal macun sürdüm ama herhangi bir iyileştirme ile karşılaşmadım sorun nedir?
Thermal Grizzly macun kullandım.

Dosya Ekleri

• IMG20230213154209.jpg
    IMG20230213154209.jpg
    293,9 KB · Görüntüleme: 154
Kartın modeli nedir? Ayrıca kasanın hava akışı da önemli. Evinizin sıcaklığı gibi konularda çok önemli bu konuda. Benim emektar RX 460 ekran kartı, öğrenci evimde 60 dereceyi geçemiyor ama aile evinde 80 dereceleri gördüğü oluyor.

Ekran kartım MSI Gaming x Trio 3090 ceza yediğimiz için cevap yazamadım arkadaşlar.

Dostum 60-80 derece normal oluyor bence sıcaklık değerleri normal.
Termal macun değiştirdim 65 70 düşmesi gerekmez mi kral

Kartın modeli nedir? Ayrıca kasanın hava akışı da önemli. Evinizin sıcaklığı gibi konularda çok önemli bu konuda. Benim emektar RX 460 ekran kartı, öğrenci evimde 60 dereceyi geçemiyor ama aile evinde 80 dereceleri gördüğü oluyor.
H510 flow dostum

Bu hangi oyun, metro mu? Eldeki de çivi sıkan silah galiba.
Buna benzer başka güzel oyun var mı bildiğiniz? Metro serisinin tadı damağımda kaldı. Call of duty Ghost'un olduğu oyun çıkmıştı o aklımda onu oynayacağım.

Bu arada kasanın fan akışına dikkat et derim o da etkiliyor, kasanın fanları iyi çalışıyor mu?
Evet . kasa akışı iyi h510 flow kullanıyorum

82 derece normaldir. Kasanın kapaklarını çıkarmak sıcaklığı düşürebilir.
Videolara bakıyorum kral 70 76 dereceye görüyor termal macun sürdüm hiç değişiklik olmadı .3000 ekran kartlarında bu ısılar normal mi onuda anlamadım

fanlar yavaş dönüyor hocam değerler normal.Msi centerdan performance mod falan varsa ona alailirsiniz.
Bakayım kral

Geri
Yukarı