Ekran kartı sıcaklığı işlemci sıcaklığını arttırır mı?

Loewrxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim R5 5600. Stok fan ile 85 derecelerde. GTX 1650 ile RTX 4070'e geçeceğim. İşlemci sıcaklığını daha da artırır mı? Ona göre kule tipi fan alacağım.

Vallahi RTX 4070 alacaksa işlemcide gariban usulü stok fan kullanmak olmaz. Hem stabilite hem de genel serinlik için kule tipi şart 5600'e.

Kule tipi kasaya sığabilecek F/P fan önerebilir misin? Kasam aşırı büyük değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İşlemcim R5 5600. Stok fan ile 85 derecelerde. GTX 1650 ile RTX 4070'e geçeceğim. İşlemci sıcaklığını daha da artırır mı? Ona göre kule tipi fan alacağım.
Hayır. Kasanızda hiç fan yoksa ve direkt kapalı kasa ise evet. Rtx 4070 sıfır alınır mı bilemedim. Onun yerine 6900XT alınabilir. Darboğaz olur 1080p'de ama zaten bu kart ile 1080p oyunculuk oynayan da ne bileyim yani, bu kart 4K oyunculuk için üretilmiş bir kart. 4K'da darboğaz olmaz. 2K'da da olmaz.

Hayır. Kasanızda hiç fan yoksa ve direkt kapalı kasa ise evet. Rtx 4070 sıfır alınır mı bilemedim. Onun yerine 6900XT alınabilir. Darboğaz olur 1080p'de ama zaten bu kart ile 1080p oyunculuk oynayan da ne bileyim yani, bu kart 4K oyunculuk için üretilmiş bir kart. 4K'da darboğaz olmaz. 2K'da da olmaz.
Valla benimkini etkiliyor stres testinde CPU 53 CPU diyot 63 derece gören sistem oyunda 70 dereceleri bile geçebiliyor, arctic freezer Duo 34 Esports black sogutucu kullaniyorum kule tipi, kasam DarkFlash Neo 202 üstte 2 fan var sadece birde egzoz fan onu kapali bir kasa mesh değil

Hocam dogru biliyorsam ismini seyler hem hava surkulasyonu iyi hem de boyutu sıgar diye dusunuyorum. ASUS TUF Gaming GT310 olmasi lazim.
310 modeli varmı? 301 olmasın

Geri
Yukarı