Ekran kartı slot problemi - Asus P5VD2-VM

APAKS

Hectopat
Merhaba Technopat,
Elimde 2 masaüstü bilgisayarım var. Eski olan asus p5vd2-wm anakart , ekran kartı ve anakartın genişleme yuvaları resimlerde gördüğünüz gibidir.

Ben bu bilgisayarıma GT220 Galaxy (PCI Express 2.0 )ekran kartı takmak istedim ancak ekrana görüntü gelmedi. Ekran kartını asus m5a97 anakart bulunan yeni bilgisayarımda kullandığımda sorun yaşamıyorum. Aynı biçimde başka arkadaşın bilgisayarında da çalışıyor, yani ekran kartı bozuk değil.

Bilgisayarda da problem yok çünkü eski x16 ekran kartlarıyla çok güzel biçimde çalışıyor. Söylediğim gibi bilgisayar eski olduğu için masraf yapmak istemiyorum elimde fazla olan bu GT220 ekran kartını kullanamaz mıyım?

PCI Express 2.0 ekran kartları geriye doğru uyumlu değilmi ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Kullanırsın fakat güç kaynağın yeterli mi ? Ayrıca belki anakartın PCI-E x16 slotu bozulmuş olabilir. Eğer diğer sistemlerde çalışıyorsa bu kartın çalıştığını kanıtlar sayılır. %90 Pci-E x16 slotunuz bozuldu. Ayrıca kullandığınız anakartın OB görüntü çıkışı vardı yanlış hatırlamıyor isem.

Kullanırsın fakat güç kaynağın yeterli mi ? Ayrıca belki anakartın PCI-E x16 slotu bozulmuş olabilir. Eğer diğer sistemlerde çalışıyorsa bu kartın çalıştığını kanıtlar sayılır. %90 Pci-E x16 slotunuz bozuldu. Ayrıca kullandığınız anakartın OB görüntü çıkışı vardı yanlış hatırlamıyor isem.

Evet onboard bir anakart. Söylediğiniz gibi ekran kartı genişleme yuvası bozuk olsaydı BAŞKA EKRAN KARTLARIYLADA PROBLEM ÇIKARIRDI. Ancak eski ekran kartlarıyla problem yaşamıyorum.

Evet onboard bir anakart, söylediğiniz gibi ekran kartı genişleme yuvası bozuk olsaydı BAŞKA EKRAN KARTLARIYLADA PROBLEM ÇIKARIRDI ancak eski ekran kartlarıyla problem yaşamıyorum
İlginç...
O zaman GT220'nin güç kablolarını bağlıyormusunuz ? :D

İlginç...
O zaman GT220'nin güç kablolarını bağlıyormusunuz ? :D

Elimdeki kartın ekstra güç girişleri yok. Şu anda kullanmakta olduğum zotac 650ti amp ekran kartının var. Zaten bu kartı aldığım için gt220 boşa çıktı ve onu eskisinde değerlendirmek istiyorum.

Piyasadan 2.el işe yarar pci-e x16 kartı alacağım. Ama önce buraya da bir danışayım istedim. Belki gerek kalmaz diye.

Sorun anakartta. Bu anakart VIA yonga setine sahip ve çoook eski. İlk nesil PCI Express destekli kartlardan biri ve yeni nesil ekran kartlarını desteklemiyor maalesef.

Abi o konuda haklı olabilirsin. Mesela benim şuan ki OB kart. Maziden kalma..

Zaten Gt220'nin vereceği performanstan fazla bir hayır bekleme.. Şuan OB kullanıyorsun sanırım LGA775'te. Öyle ise onla yola devam et.

Sorun anakartta. Bu anakart VIA yonga setine sahip ve çoook eski. İlk nesil PCI Express destekli kartlardan biri ve yeni nesil ekran kartlarını desteklemiyor maalesef.

Geç cevap yazdığım için özür dilerim, kelimeler arasında bir harfi eksik yazmışım bu yüzden yasaklamışlar. Şartlı tahliye ile salıverdiler.

İlgilendiğiniz için ikinizede teşekkür ederim, en azından kararsızlıktan kurtuldum.
Bu bilgisayar benim ilk gözağrım olduğu için satmıyorum, ona başka bir kart bakacağım artık.

Bende de aynı hata var. Slotum bozuk, nasıl tamir edebilirim?

Lütfen, yardım edecek kimse bile mi yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı