Ekran kartı sürücüsü çöktü hatası

Benim hatam kusura bakmayın cidden yani bilgisayardan ve sorunlarından neredeyse hiç anlamıyorum sorun çıktığında korkuyorum zaten onun heyecanıyla.
HP Victus 16 ekran kartımda RTX 4050 120W CPU Ryzen 5 7640 16 RAM 512 SSD

Anakart veya diger bilesenler icin ayrica sürücü yuklemene gerek yok, cihaz yeni oldugundan onlar icin Windows yeterli. Soruna gelirsek once rehberdeki gibi DDU'yla surucuyu silip Windows Update'den gelen guncellemeyi al, sonra ustte attigim NVIDIA drivers sitesine bilgileri girip oradan indirme yaparsin ve kurarsin. Birkac gun oyun oynarken sorunla karsilasmazsan muhtemelen cozulmustur. Eger yapamadigin yer olursa sorarsan yardimci olurum.

Anakart veya diger bilesenler icin ayrica sürücü yuklemene gerek yok, cihaz yeni oldugundan onlar icin Windows yeterli. Soruna gelirsek once rehberdeki gibi DDU'yla surucuyu silip Windows Update'den gelen guncellemeyi al, sonra ustte attigim NVIDIA drivers sitesine bilgileri girip oradan indirme yaparsin ve kurarsin. Birkac gun oyun oynarken sorunla karsilasmazsan muhtemelen cozulmustur. Eger yapamadigin yer olursa sorarsan yardimci olurum.

Beni durmadan güvenli moda almam için uyarıyor her açtığımda nasıl alacağımı bilmiyorum her aç kapat yaptığımda bembeyaz kalıyor.

Şu an sildim PC normal moda geldi Windows Update'ten NVIDIA'yı indiriyorum umarım çözülür çözülmezse burayı kapatmıyacağım ikinize de teşekkür ederim bir sorunda buradayım.

1715344787373.png

Maalesef ki hata devam ediyor ilk yaptığımda sorun yoktu yaptıktan sonra dışarı çıkıp şimdi eve geldim Valorant'ı açtım ve direk ekran kartı sürücüsü çöktü uyarısı aldım garantiye göndermeli miyim?

Son düzenleme:
Maalesef ki hata devam ediyor ilk yaptığımda sorun yoktu yaptıktan sonra dışarı çıkıp şimdi eve geldim Valorant'ı açtım ve direk ekran kartı sürücüsü çöktü uyarısı aldım garantiye göndermeli miyim?

Windows sizin surucuden sonra tekrar sürücü kurmaya calisiyor olabilir mi? Şu an hangi sürücü kurulu?

Tam olarak bilmiyorum da nereden bakıyorum ona benim yaptığım sürücüyü silip yeniden başlatıp Windows Update'ten attığım SSdeki sürücüyü indirmek oldu.

1715378928569.png

GeForce Experience'ya da normal olması fark eder mi hangisini seçmeliyim.

Experience'ı seçip kurdum buradan sonra yapılması gereken bir şey var mı yoksa bu kadar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı