Ekran Kartı Sürücüsünü Yükleyince Ekranın Kararma Sorunu

ahmetenis

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Windows 8 kullanıyordum. Kopya sürümdü, Windows 7'ye geçtim az önce. Ekran kartı sürücüsünü yükledim, doğru sürücüyü yükledim. Ama bilgisayarı yeniden başlattığım zaman Windows açılıyor, sesler geliyor ama ekran siyah kalıyor. Fener tutunca ancak gözüküyor.

Lap-top Marka : Asus X54H
Ekran Kartı :AMD HD740M
Onboard ekran kartı yok laptopta
Senin sorunun Genel PNP monitör sorunu. Hatta bilgisayarını güvenli modda aç aygıt yöneticisine gir sorunu göreceksin. Genel PNP monitörün üzerinde sarı ünlem vardır. Grafik işlemcin ekrana görüntü veriyor ama laptobun LED'leri yakmıyor senin sorunu bu ve yazılımsal bir sorun.

Display Driver Uninstaller yazılımını indirip güvenli modda Intel ve AMD sürücülerini kaldır. Intel sürücünü Intel Driver Update Ulity yazılımıyla yükle. Ardından bu linkten AMD sürücünü yükle sorun düzelecektir.

AMD Driver Autodetect

Senin sorunun Genel PNP monitör sorunu. Hatta bilgisayarını güvenli modda aç aygıt yöneticisine gir sorunu göreceksin. Genel PNP monitörün üzerinde sarı ünlem vardır. Grafik işlemcin ekrana görüntü veriyor ama laptobun LED'leri yakmıyor senin sorunu bu ve yazılımsal bir sorun.

Display Driver Uninstaller yazılımını indirip güvenli modda Intel ve AMD sürücülerini kaldır. Intel sürücünü Intel Driver Update Ulity yazılımıyla yükle. Ardından bu linkten AMD sürücünü yükle sorun düzelecektir.

AMD Driver Autodetect
Bilgisayar da 2. bir İntel HD Graphıcs yok ama

Bilgisayar da 2. bir İntel HD Graphıcs yok ama
Sadece AMD silsem dediğin işlemlerde yapsam olacak mı ? Olacaksa daha ayrıntılı anlatır mısın ?

Daha önceden Intel HD Graphics falan yoksa sadece AMD ekran kartını sil ama o modelde olması lazım. Bana laptobunun tam modelini vermen gerekiyor altında mutlaka yazar.

Sadece AMD silsem dediğin işlemlerde yapsam olacak mı ? Olacaksa daha ayrıntılı anlatır mısın ?
Yanlış modeli ataıyorsun. Bu laptopta sadece Intel ekran kartı var AMD ekran kartı yok. Laptobunun altındaki tam model kodunu yazar mısın ? Önce dediklerimi yap zaten düzelecek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı