Çözüldü Ekran Kartı Takınca Bilgisayar Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Umut Özdemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kuzenime yeni sistem toparlıyoruz. İkinci el H61 Gigabyte anakart ve Intel i3 3220 işlemci aldık. Bende de Asus R7 265 ekran kartı vardı, onu da bu sisteme takacağız. PSU 400W, yeterli güce sahip.

R7 265'i bağlayınca ekran gelmiyor fakat sistem çalışıyor. Farklı ve giriş seviye bir ekran kartı taktığımızda ise ekran geliyor. Onboardan da görüntü almaktayız. Sorun nerede olabilir? Benim sistemim de çok farklı sayılmaz, MSI H61 anakartım mevcut, Pentium G840 işlemci ve 400W PSU aynı marka, bu sisteme bağlayınca ekran kartı çalışıyor.

Çözüm
RAM'i sökün BIOS pilini söküp, güç tuşuna kasa fişe takılı değilken 5-10 sn basılı tutun. Ardından BIOS pilini ve RAM'i takın en son ekran kartını takıp tekrar deneyin. Slotta sorun olsa başka bir ekran kartını çalıştırmazdı diye düşünüyorum. Bu dediklerim kesin çözmez ama denemenizde fayda var.

Deneyeceğim. İnşallah çözülür.

RAM'i sökün BIOS pilini söküp, güç tuşuna kasa fişe takılı değilken 5-10 sn basılı tutun. Ardından BIOS pilini ve RAM'i takın en son ekran kartını takıp tekrar deneyin. Slotta sorun olsa başka bir ekran kartını çalıştırmazdı diye düşünüyorum. Bu dediklerim kesin çözmez ama denemenizde fayda var.

Maalesef düzelmedi.
Bendeki anakartla değiştirdik çalıştı bu şekilde çözdük. Büyük ihtimalle Gigabyte anakart R7 265'i desteklemiyor.
Harici güç bağlantısı var mı? Bu bağlantıyı yapıyor musunuz?

Tek PCI slotu mevcut maalesef.
Hmm... o kötü oldu o zaman. Slotla ilgili bir sorun olabilir. Zor bir şey ama bir yerden geçici başka bir ekran kartı temin etme imkanınız varsa bir de onunla deneyin. O slot arızalı olabilir çünkü. Anlattıklarınız biraz o yönde gibi.

Edit: Farklı bir ekran kartı denemişsiniz zaten görmemişim kusura bakmayın.

RAM'i sökün bios pilini söküp, güç tuşuna kasa fişe takılı değilken 5-10 sn basılı tutun. Ardından bios pilini ve rami takın en son ekran kartını takıp tekrar deneyin. Slotta sorun olsa başka bir ekran kartını çalıştırmazdı diye düşünüyorum. Bu dediklerim kesin çözmez ama denemenizde fayda var.

Deneyeceğim. İnşallah çözülür.

Maalesef düzelmedi.
Bendeki anakartla değiştirdik çalıştı bu şekilde çözdük. Büyük ihtimalle Gigabyte anakart R7 265'i desteklemiyor.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı