Ekran kartı temizledikten sonra çalışmadı

ArmlessHere

Hectopat
Yer
Aydın Kuşadası, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen™ 5 3600 3.6ghz (Turbo 4.2ghz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache
AMD SAPPHIRE NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6
Asrock A520M-HDV AMD AM4 DDR4 Micro ATX
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache
Meslek
Öğrenci - (Yazılım Öğreniyor.)
RAM
16 GB DDR4 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
MLD 500 GB M2 NVME
Ekran kartı
AMD RX 5700 XT Sapphire Nitro+ 8 GB
Anakart
Asrock A520 - HDV
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Ekran kartımı temizledim bugün. Temizledikten sonra bilgisayarı açtım ekran kartının fanları dönmüyor. Ayrıca ekrana görüntü gelmiyordu.

İlk açtığımda ise fanlar çalışıyor ama %100 hızında dönüyor ışıkları da yanıyordu. Ekran geliyordu ama 3 4 saniye sonra ekran gidiyor ve bir daha gelmiyordu.

Ekran kartımı temizledim bugün. Temizledikten sonra bilgisayarı açtım ekran kartının fanları dönmüyor. Ayrıca ekrana görüntü gelmiyordu.

İlk açtığımda ise fanlar çalışıyor ama %100 hızında dönüyor ışıkları da yanıyordu. Ekran geliyordu ama 3 4 saniye sonra ekran gidiyor ve bir daha gelmiyordu.

Hocam hikaye anlatır gibi anlatmışsınız

PCI portuna tam oturttuğunuzdan ve güç kablosu montajını düzgün yaptığınızdan emin olun.

Hocam oturttum ama olmuyor. Güç kablosunun değiştirdim olmadı.

PCI portuna tam oturttuğunuzdan ve güç kablosu montajını düzgün yaptığınızdan emin olun.

Ayrıca ekran kartı çalışıyor ısı geliyor ama ne fan dönüyor ne de ışık yanıyor.

Ekran kartının arka plakası ile ön tarafı uyuşmamış olabilir temassızlık vardır. İvedi bir şekilde tekrar demonte edin.

Ekran kartının arka plakası ile ön tarafı uyuşmamış olabilir temassızlık vardır. İvedi bir şekilde tekrar demonte edin.

Tamamdır deniyorum hemen.

Merhaba Enes bey.

Ekran kartını tekrar monte ettim dikkatli bir şekilde.
Ekran kartı ışıkları yanıyor ama ışıkları renk değiştirmiyor sabit renk.
Fanları da olması gerekenden daha hızlı (Full Speed) bir şekilde dönüyor.

Son düzenleme:
Hocam ekran kartının herhangi bir yerinde pin veya switcher var mı on off gibi bir şey olması lazım

Hocam ekran kartının herhangi bir yerinde pin veya switcher var mı on off gibi bir şey olması lazım.

Ekran kartının üstünde BIOS Switch var. 2 tane kablo var onları düzgün oturttum. BIOS Switch olayı: 1 modu güç modu 2 modu performans 3 modu güç ve sessiz fan.

Ekran kartının üstünde BIOS Switch var. 2 tane kablo var onları düzgün oturttum. BIOS Switch olayı: 1 modu güç modu 2 modu performans 3 modu güç ve sessiz fan.

İşte BIOS sıfırlandığı için böyle oldu siz manuel yapmamış olsanız dahi. Şimdi tek tek her denemede PSU'dan güç kesecek şekilde tüm modları deneyin.

Hocam ekran kartının herhangi bir yerinde pin veya switcher var mı on off gibi bir şey olması lazım.

BIOS Switch olayı: Primary (birincil), Switch üzerinde 1 ayarı oluyor. Secondary (2) ise ikincil ayar. Eğer tuşu 3'e alırsanız yazılım üzerinden değişiklik yapabilirsiniz.

İşte BIOS sıfırlandığı için böyle oldu siz manuel yapmamış olsanız dahi. Şimdi tek tek her denemede PSU'dan güç kesecek şekilde tüm modları deneyin.

Hocam hepsini denedim. Ama sanki ekran kartı açıldıktan sonra kilitleniyormuş gibi fanları maksimum hızda dönüyor ayrıca RGB ışığı da kilitleniyor.

Bir şey daha söyleyeyim klavye ve mousumun ışıkları da bilgisayar açıkken sönüyor sonra tekrar yanıyor ardından tekrar sönüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı