Ekran kartı ve işlemci güncellemesinde yapılması gerekenler nelerdir?

atiquell

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben işlemci ve ekran kartını değiştireceğim fakat aşamaları tam olarak bilmiyorum. Elimde ASUS B450M K ve Ryzen 5 2600 var, Ryzen 5 5600X aldim ve gördüğüm kadarıyla BIOS'u güncellemem gerekiyor. İşlemi yeni işlemciyi takmadan yapmam mı gerekiyor ve elimde GTX1660 vardı RX 6700 XT aldim ekran kartı değişikliğinde yapmam gereken bir şey var mıdır?

Merhaba, ben işlemci ve ekran kartını değiştireceğim fakat aşamaları tam olarak bilmiyorum. Elimde ASUS B450M K ve Ryzen 5 2600 var, Ryzen 5 5600X aldim ve gördüğüm kadarıyla BIOS'u güncellemem gerekiyor. İşlemi yeni işlemciyi takmadan yapmam mı gerekiyor ve elimde GTX1660 vardı RX 6700 XT aldim ekran kartı değişikliğinde yapmam gereken bir şey var mıdır?

Cevabı bana da lazım.

Artı -1 Eksi
Ekran kartı için, DDU ile NVDİ sürücülerini kaldırın ve 6700 XT için AMD güncel ve önerilen sürücülerini kurun.
DDU: Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
Eğer kullandığınız ana kartın yeni bir BİOS sürümü çıktı ise, bunu indirip bir USB'ye atarak güncelleyebilirsiniz. Ondan sonra yeni işlemciyi takın ve kullanın. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı