Ekran kartı ve işlemci sıcaklık değerleri

AltayAkb

Centipat
Son zamanlarda bilgisayarım mavi ekran vermeden kapanıyordu. Olay görüntüleyicisinde kernel 41 63 adlı hatayı veriyor. Sıcaklık değerlerine baktığımda ekran kartı %100 kullanımda 83-84 dereceye kadar kısa bir zamanda ulaşıyor. İşlemci de aynı şekilde 80-81 dereceyi buluyor. Bu değerler normal midir? Kernel 41 63 hatası ısınıp kapanmasından dolayı mıdır?

Ekran kartı: RX 580 Sapphire Nitro+ 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: HyperX Fury 8 GB 3200MHz.
Anakart: MSI B450M GAMING Plus.
Güç Kaynağı : Thermaltake Smart 600W 80+

Son düzenleme:
Ayarlar>Sistem>Güç Ve Uyku>Ek Güç Ayarları>Güç tuşunun ne işe yaradığını belirleme>Ayarları değiştir>Fast-startup(hızlı açılış) kapalı.
İşe yaramazsa sıfırlayın.
Bu da olmazsa güç ayarlarından yüksek performansa alın.

Kısa sürede 84 derece olması yüksek bir değer ama 84 derece RX580 ekran kartını kapatacak kadar yüksek değil. Kart 84 dereceye gelince mi kapanıyor? MSI Afterburrner ile oyun içi takip edin. Kaç derece olunca kapanıyor diye.

Ayarlar>Sistem>Güç Ve Uyku>Ek Güç Ayarları>Güç tuşunun ne işe yaradığını belirleme>Ayarları değiştir>Fast-startup(hızlı açılış) kapalı.
Hızlı açılışı kapattım. Yüksek performansa aldım bakalım kapanacak mı yine.
Güç kaynağı problemli olabilir. Güç kaynağınızı da belirtirseniz iyi olur.
Thermaltake Smart 600W 80+
Pubg yi açtım malesef 20-25 dk sonra yine kapandı.
Kısa sürede 84 derece olması yüksek bir değer ama 84 derece RX580 ekran kartını kapatacak kadar yüksek değil. Kart 84 dereceye gelince mi kapanıyor? MSI Afterburrner ile oyun içi takip edin. Kaç derece olunca kapanıyor diye.
Pubg de 84-85 derecede oynarken kapandı. İşlemci de 74 derece civarındaydı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı