Ekran kartımdaki mavi şey nedir?

Berke Eskalen

Hectopat
Dün Saphhire Nitro RX480 ekran kartının içindeki tozları almak için içini açtım fakat en dış parçanın iç tarafında kauçuğa benzer bir katman gördüm, termal macunumsu diyeceğim ama kalın bir tabakaydı. Maalesef parçalandı hatta. Bunun ne olduğunu bilen var mı, parçalanması bir sorun oluşturur mu?

Dün Saphhire Nitro RX480 ekran kartının içindeki tozları almak için içini açtım fakat en dış parçanın iç tarafında kauçuğa benzer bir katman gördüm, termal macunumsu diyeceğim ama kalın bir tabakaydı. Maalesef parçalandı hatta. Bunun ne olduğunu bilen var mı, parçalanması bir sorun oluşturur mu?
Muhtemelen termal pad ki eğer termal pad ise o bölgeye yeni "kaliteli" bir termal pad koymadan kartı montelemeyin.

Yüksek ihtimal termal pedden bahsediyorsunuz. Yenilerini yapıştırmanız lazım parçalandıysa.

Baya kötü oldu bu.

Muhtemelen termal pad ki eğer termal pad ise o bölgeye yeni "kaliteli" bir termal pad koymadan kartı montelemeyin.

Şunu demeyi unutmuşum, termal pad yerinde duruyor sadece küçük bir kısmı diğer parçaya yapıştı. Geri taktığımda tamamı olduğu gibi duruyor. Yine de müdahale etmem gerekiyor mu?
Resim koy. Büyük ihtimal termal ped. Termal macun gibi onlar, sökmemen lazım.
Yarın gündüz atabilirim, diğer yoruma ve fotoğrafa bakarak müdahele edip etmemem gerektiğini söyleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı