Ekran kartımı denetme

Graphics card does not work main PCIE slot (Page 2) - EVGA Forums
Burada da konu açmışsınız. Orada BIOS sürümü sormuşlar aynı karttakiyle demişsin ancak GPU Z ile BIOS çıktısını alıp 86.04.8D.00.70 bu sürümü kullandığını yazsanız daha yararlı olur. Güncel sürüm olma ihtimali var, bir kontrol edin.
Bana verdiğiniz Aida64 raporunu onlara da verin kontrol etsinler. Anakart tanınmaz olarak görülüyor.
Ekran kartı üzerinde etikette büyük ihtimal şu şekilde sıralanmış bir part numarası olur onu da burada ve orada belirtin.
XXX-XX-XXXX-XX Örnek: 11G-P4-2487-KR

Bununla firmware kontrolü bir yapın:

Nvidia sürücünde de anormallik görüyorum. DDU rehberine göre anlatımı uygulayın. Sürücü kurmayın. 1. slota ekran kartını bağlayın. HDMI girişli bir monitör varsa ona takın yoksa DVI şeklinde devam edin.

Ek olarak PSU 24 pin ve CPU güç bağlantı kablosunu doğru kablo ile bağladığına emin misin? 12V yerine 7V çektiği gözüküyor. Fanlar da yavaş diğer fanlar gözükmüyor.

Dediğim sürücü yerine anakart sayfasındakini yüklemişsin. Sadece söylediğimi yapın farklı bir işlem yapmayın denetim masasından AMD olanları kaldırın

Merhaba,
Şehir dışında olduğum için söylediklerinizi az önce yapabildim. ilginiz için ayrıca teşekkür ederim. Anakartımı servise göndermeye karar verdim. Sorun devam ederse grafik kartını da göndereceğim. Yeni indirme linki:

Aida raporu istememiştim onlara da gönderin demiştim. Yeni raporda yine 7V çektiği gözüküyor PSU veya bağlantıda sorun olması var gibi.

Merhaba RMA'dan ürünler geldi. İki ürün içinde "Herhangi bir problemi yoktur." notu düşüldü. Şimdi tek şüpheli ekran kartı. BIOS içersinde "PCIEX16_1bandwith" seçeneğini bulamıyorum. Kitapçık olması gerektiğini söylüyor oysa. Sonuç olarak Ekran kartım PCIe 3.0x16 yuvası üzerinde çalışmıyor, 2.0x4 üzerinde çalışıyor. Ayrıca grafik kartının bakır bağlantı kısmını silgi ile silince PCIe 3.0x16 yuvası üzerinde çalıştırabiliyorum ama üç sorun var. İlk, Kart, x8 hızında çalışıyor. İki, BIOS içerisinde kartı göremiyorum. Üç ve son, bilgisayarı her açışımda silgi ile bağlantı kısmını silmeliyim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı