Ekran kartının bozulduğu nasıl anlaşılır?

jüpiter2001

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu konuda açılan onlarca başlık ve yorumlar var, hepsini okudum ama benim yaşadığım sorun biraz farklı.
Bir ekran kartı arızalı olduğunda, görüntü gelir mi gelmez mi? Daha önce bir çok formattan sonra sürücüleri yüklediğimde hiçbir sorun yaşamadığım ekran kartım, artık bilgisayarda görünmüyor ve aktif olmuyor.
Ekran kartı takılı olduğu zaman monitöre görüntü gelmesine geliyor ama sürücüleri yüklememe rağmen aygıt yöneticisinde ekran kartı görünmüyor. Dolayısıyla çözünürlük de 1920x1080 olmuyor. Ayrıca dahili ekran kartı takılıyken onboard ekran kartı çıkışından siyah görüntü geliyor, bu nedenle 1920x1080 görüntü almak için dahili kartı çıkartıp onboard ekran kartını kullanıyorum. Her defasında tak çıkar, tak çıkar artık bıkkınlık geldi.
Kısaca dahili ekran kartı takılıyken görüntünün gelmesi ve dahili kart takılıyken onboard çıkışını da engellemesi, ekran kartının arızalı olmadığı anlamına gelir mi?
İkinci el bir ekran kartı almayı düşünüyorum ama sorun anakarttan mı yoksa ekran kartından mı veya az bir ihtimal sürücüden mi kaynaklanıyor emin olamıyorum.

İşlemci: Intel Core i3 3220
Ekran Kartı: ASUS HD6670 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon
Anakart: Gigabyte B75M-D3H Intel B75

Kısaca dahili ekran kartı takılıyken görüntünün gelmesi ve dahili kart takılıyken onboard çıkışını da engellemesi, ekran kartının arızalı olmadığı anlamına gelir mi?

Evet, gelir.

Bir ekran kartı arızalı olduğunda, görüntü gelir mi gelmez mi? Daha önce birçok formattan sonra sürücüleri yüklediğimde hiçbir sorun yaşamadığım ekran kartım, artık bilgisayarda görünmüyor ve aktif olmuyor.

Ekran kartının arızasına bağlı görüntü verip vermeyeceği. Verse bile parazitlenme yapar genelde veya sürücü yükleyemezsin. Sizin ekran kartınız arızalı, değiştirmeniz lazım.

Evet, gelir.

Ekran kartının arızasına bağlı görüntü verip vermeyeceği. Verse bile parazitlenme yapar genelde veya sürücü yükleyemezsin. Sizin ekran kartınız arızalı, değiştirmeniz lazım.
Anladım teşekkürler, arızalı ekran kartından da görüntü gelebilir yani. Parazit ve yeşil çizgi sorunlarını youtube'da görmüştüm. Dediğim gibi bende sadece çözünürlük ve ekran kartının görünmemesi sorunu var. Sanırım temizlikten sonra ekran kartına zarar verdim.
Zaten sistemle oynadığım tek oyun world of tanks'di, tabi düşük seviye ayarlarda. Yani amacım gündelik kullanım, internet.
Ya yeni bir sistem toplamam gerekiyor ya da aynı seviyede 2. el kart.

Anladım teşekkürler, arızalı ekran kartından da görüntü gelebilir yani. Parazit ve yeşil çizgi sorunlarını YouTube'da görmüştüm. Dediğim gibi bende sadece çözünürlük ve ekran kartının görünmemesi sorunu var. Sanırım temizlikten sonra ekran kartına zarar verdim.
Zaten sistemle oynadığım tek oyun World of Tanks'di, tabii düşük seviye ayarlarda. Yani amacım gündelik kullanım, internet.
Ya yeni bir sistem toplamam gerekiyor ya da aynı seviyede 2. el kart.

Yanlış anlamayın ama o kart artık tarihi eser oldu. Ne yapılıyor o tür kartlarla bilmiyorum.
Bu kart videolari bile zor oynatiyordur.

Yanlış anlamayın ama o kart artık tarihi eser oldu. Ne yapılıyor o tür kartlarla bilmiyorum.
Bu kart videolari bile zor oynatiyordur.
Yo haklısınız yeni bir sistem düşünüyorum zaten ama gündelik kullanım açısından idare ediyordu, 1080 videolarda falan bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı