Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

Bruce_Wayne

Hectopat
PC ekran kartım cok pisti, parçalarını söktüm ve temizledim. Termal macununu sürdüm ve ekran kartını anakarta taktım ama ekrana görüntü gelmedi. Sonra ekran kartini çıkarıp VGA kablosunu anakarta taktim gene görüntü yok. Nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir cesit kisa devre olabilir. Parcalar temizlerken zarar gormez. Fiziksel zorlama gerekiyor.
Ekran kartini tekrar sok ve parcalarin temas etme durumlarini kontrol et. Hatta mumkunse sokersen bize fotografini goster.

Bir cesit kisa devre olabilir.
Kısa devre durumunda direk elektriği keser PSU.
Parcalar temizlerken zarar gormez. Fiziksel zorlama gerekiyor.
Parçalar temizlenirken zarar görmez diye bir kural yok. Temizleme sırasında kart üzerindeki ufak parçalar zarar görebilir. Veya soğutucu bloğu takarken vidalarını fazla sıkıp çip üzerine aşırı baskı uygulayabilir. Bunlar temizleme sırasında olabilecek şeyler. "Herkes senin gibi profesyonel değil :)"
Ekran kartini tekrar sok ve parcalarin temas etme durumlarini kontrol et.
Ekran kartsız görüntü alamıyorken ekran kartını tekrar söküp takması neyi değiştirecek. Belli ki anakart, işlemci veya RAM'de sıkıntı mevcut. Bunu anlamanın yolları ya speaker biplerinin ötme durumlarını kontrol edecek (speaker yoksa bulması gerekecek) ya da parçaları başka uyumlu sistemlerde deneyecek.

Keşke yazıyı önce okusaydın.
Şuna gelince yazılanları okudum, gözden kaçırmışım. Bunun için konu sahibinden özür dilerim. Keşke buna takılmasaydın, konu sahibi takılmamış belli ki. Amacın konuyu çözmekse bununla ilgili yorum yapmaya çalış başkalarının eksiğini aramana gerek yok.

Speaker olduğunu varsayarak yazdım . Temizliği tornavida ile yapıyorsa zarar verme durumu var. Soğutucu vidasini takarken nasıl bir temizlik yapılıyor orasını hiç anlamış değilim .

Speaker olduğunu varsayarak yazdım . Temizliği tornavida ile yapıyorsa zarar verme durumu var. Soğutucu vidasini takarken nasıl bir temizlik yapılıyor orasını hiç anlamış değilim .
Soğutucu blok ile PCB arasında biriken tozları temizlemek veya macunu yenilemek için bloğu sökmesi gerekir. Tekrar takarken vidaları fazla sıkılırsa soğutucu blok direk GPU çipine temas ettiği için fazla sıkılırsa çipe zarar verir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı