Ekranda oluşan siyah kareler nasıl düzeltilir?

BeratGL0

Centipat
Daha fazla  
Windows' kurarken böyle oldu sonradan geçti, ama nadiren de olsa tarayıcı kullanırken 1 saniyeliğine ekranıma siyah kareler gelip gidiyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-09-09 at 20.29.45.jpg
    WhatsApp Image 2023-09-09 at 20.29.45.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 90
  • WhatsApp Image 2023-09-09 at 20.29.45.jpg
    WhatsApp Image 2023-09-09 at 20.29.45.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 83
Zaten en güncel driver kullanıyorum ama Game driver değil de Studio driver kullanıyorum.

Aldığımdan beri çok az oyun oynadım genelde render aldım ve kartı maksimum 70 derece gördü, ama bu maksimum, genelde 50 - 60 arası renderda takılıyor boştaykende 30 - 40 arası.

Bu attığım fotodaki şekilde ilk defa gördüm ama genelde Chrome'da takılırken arada saniyelik bu fotodakinden büyük kareler gelip gidiyor, başka monitörüm yok deneyemem kabloların sıkışmasından dolayı olabilir mi? Şimdi biraz alan açtım onlara.

O zaman ekran kaydı al, kareler görününce kaydı kapat ve izlemeye başla, eğer ekran kaydında kareler görünmüyorsa ekran kartın sağlamdır eğer videoda da görünüyorsa geçmiş olsun.

Driver güncelleyin. Eğer halen geçmiyorsa arkadaşın dediği gibi VRAM'ler patlak vermiş olabilir.
VRAM'ler patlak vermişse ne oluyor hocam? Patlak olup olmadığını nasıl anlarız? İki yıldır bu sorunu sürekli tarayıcıda yaşıyorum da. Oyunda, masaüstünde falan hiç olmuyor. Birde şu son bir iki aydır bazı videoların siyah yerlerindeki siyahlık bozuk oluyor. Böyle içinde başka renkte kareler varmış gibi oluyor.
1709063401492.png

Geri
Yukarı