Ekrandaki ölü piksel mi?

Regxot

Centipat
Daha fazla  
Ölü piksel midir bu 3 dakikadır cebelleşiyorum çıkmadı.

Dosya Ekleri

• 7544B1D5-AAEE-4CA4-9705-B7F617ACD4A0.png
    7544B1D5-AAEE-4CA4-9705-B7F617ACD4A0.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 114
Sıkışmış pixelin ölü pikselden farkı nedir hocam?

Teşekkür ederim hocam defalarca silmeme rağmen çıkmadı ya.
Hocam ölü pikselde piksele güç gelmeyeceği için herhangi bir şekilde görüntü vermez, sıkışmış pikselde piksele güç gelir fakat rastgele bir renk gösterir.

Birkaç yöntem ile giderilebiliyormuş diye duydum ama bilmiyorum hocam hiç
Ben de biraz baktım fakat panel değişimi olmadan sağlıklı olmuyor falan diyenler var. Daha iyi bilen, yaşamış biri yazarsa daha doğru olur.

Hocam ölü pikselde piksele güç gelmeyeceği için herhangi bir şekilde görüntü vermez, sıkışmış pikselde piksele güç gelir fakat rastgele bir renk gösterir.

Ben de biraz baktım fakat panel değişimi olmadan sağlıklı olmuyor falan diyenler var. Daha iyi bilen, yaşamış biri yazarsa daha doğru olur.
Panel değişimi nereden yapılır? hocam ve çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için çok küçük zaten rahatsız etmiyor ama ileride başka bir boyut sorunlar çıkarsa panel değişimi mantıklı olabilir.

Birkaç yöntem ile giderilebiliyormuş diye duydum ama bilmiyorum hocam hiç
Teşekkürler.

Bende sıkışmış pixel gibi yansılmalı bir nokta vardı ne kadar sildiysem düzelmedi, sonra microfiber bir bezi orta sıcak suyla yıkadım nemliyken bastıra bastıra sildim. İnanılmaz ama bu lekeymiş bir kaçtane vardı şu an ekran pırıl pırıl

Geri
Yukarı