Ekranı kırık laptopu TV'ye yansıtma

ugiss

Decapat
Merhabalar. Benim Grundig marka GNB 1460 B2 i3 model bir laptopum var. Ekranı kırık ve TV'ye hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Ne VGA ne HDMI. LCD bağlantısını tamamen söktüm ama yine bir şeye yaramadı. HDD'yi başka bilgisayarda formatlayıp taktım yine bir şeye yaramadı. Bilgisi olan yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI kablosunu bağladıktan sonra Windows 10 yüklüyse (Windows+P) tuşuna basarak Yinele seçeneğini seçiyor musunuz? tabi bunu göremeyeceğiniz için Windows+P ye bastıktan sonra aşağı oktuşuna sonrada entera basmayı deneyebilirsiniz.

Ekran kırığından önce çalışıyor muydu? Evet ise:
Diske başka makinede kurulum yapmışsın; laptobun son BIOS ayarlarında UEFI seçili ise UEFI kurulum yoksa klasik kurulum yapmış olman gerek yoksa sistem boot etmez zaten.

Windows 10 kur.Doğru kurulumu yaptıysan windows başlangıcına ses koy ses ayarlarından böylece Grundig'e taktığında laptop çalışıyorsa başlangıçta o sesi duyarsın. Ses bile gelmiyorsa başka sorunu da vardır. Diski ilk taktığında driverları ayarlayacağından biraz zaman geçmesi gerekir. SSD'ye kurarsan bu zamanı kısaltır, ethernet kablosunu da takılı olsun tabii.
Laptop çalışıyora ikincielde aynı parça numaralı ekrana da denk gelebilirsin belki.

Son düzenleme:
sorunu ayrı bir makinede linux yükleyerek çözdüm. Şimdi windows yüklemeyi deneyeceğim
Windows 10 kurulumu yaptım açılışta ses falan geliyo ama hala hdmı ve vga bağlayamıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı