Ekranın mavi kısımları mor olarak gözüküyor

yefe14

Hectopat
Sapphire Nitro RX580 8 GB kullanıyorum, daha 3 gün önce eski kullandığım sistemde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. SSD, kasa, PSU ve anakart değiştirdim daha üst bir modele geçtim. PSU'da sorun olmadığına eminim diğer parçalardan biraz daha önce aldım eski sistemde kullandım yani. Discord'un simgesi başta olmak üzere, çoğu mavi alanı mor tonlarında gösteriyor. Yaklaşık 15 dk önce kabloyu diğer HDMI portuna taktığımda sorun düzelmişti, oyuna girdim çıktım yine aynısı oldu. Monitörde mi bir problem var HDMI dönüştürücüde mi bilmiyorum ama farklı dönüştürücü ile denediğimde de aynı şekilde mavi alanları mor tonlarında gösteriyor.

resim_2023-04-09_150831614.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bir yanlışın olabilir. Discord'ın rengi bu şekilde. Benimde aynı şekilde. Belki senin eski pc'de mavi tonlar daha çok açıktı ve mor renkleri bile sana mavi gösteriyordu. Burden gelen alışkanlıkla sen yanlışı doğru olarak biliyor olabilirsin. Discord'un iconun rengi tamda olması gerektiği gibi mor.

Dosya Ekleri

• dddddd.png
    dddddd.png
    31,4 KB · Görüntüleme: 62
Kardeşim bir yanlışın olabilir. Discord'ın rengi bu şekilde. Benimde aynı şekilde. Belki senin eski pc'de mavi tonlar daha çok açıktı ve mor renkleri bile sana mavi gösteriyordu. Burden gelen alışkanlıkla sen yanlışı doğru olarak biliyor olabilirsin. Discord'un iconun rengi tamda olması gerektiği gibi mor.
Rgb panelde tüm renkleri göstermiyor.

Ve Discord'un iconu bu renkte değil.

Dosya Ekleri

• dcccd.PNG
    dcccd.PNG
    57,6 KB · Görüntüleme: 63
Ana renkler ve ara renkler işte kardeşim hepsi görünüyor. Alt tonlar ana renklerden oluşur.

Ana renkler ve ara renkler işte kardeşim hepsi görünüyor. Alt tonlar ana renklerden oluşur.
Şu an sende gözükenler bende gözükmüyor işte...

Yani az önce gözükmüyordu driverı sildim şimdi tekrar driver kurucam, driverı sildikten sonra düzeldi.

Yani az önce gözükmüyordu driverı sildim şimdi tekrar driver kuracağım, driverı sildikten sonra düzeldi.

Sorunu özetleyecek olursam renkler bize göre farklı oluyor ama SS alıp birine attığınızda normal gözüküyor sabahtan beri bu sorunla uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı sonunda sebep olan ayarı buldum driverı sıfırlayınca düzelmesinin sebebi buymuş en güncel driverda böyle hata olduğunu sanmam beni endişelendirmişti, çözümü:
AMD Software>Oyun>Genel Ekran>Özel renk: Devre dışı

Son düzenleme:
öncelikle konu bende aynı durumu yaşadım özel renk ayarlarıyla alakalı bir durum renk sıcaklığı kontrolü adlı bir ayar var onu etkin yapın sorun çözülüyor

Geri
Yukarı