Elden Ring beceri puanları ve silahlar

pilotds

Centipat
Daha fazla  
Oyuna ilk başta vagabond olarak başladım ve sarmadı sonra samurai ile devam ettim bana kalırsa çok iyi bir karakter görünüş olarak. Bu tür oyunlarda daha yeniyim şu an 19 saate girdim ve 1 2 boss kesmeyi başardım öyle öyle saldırıları çözdüm. Ama şu an kullandığım silah samurayın başlangıç kılıcı Sett olarak en hafif seti giyiyorum amacım oyunda hız ve çok yüksek hasar vurmak YouTube'da görüyorum kanlı samurai kılıçları ama hala yapamadım kılıcım az da olsa vuruyor ama ne yapacağımı daha anlamadım. Etrafta dolaşıyorum kesiyorum gördüğüm her şeyi deniyorum. Çoğunlukla kuvvet kasıyorum ama pek bir faydasını görmedim. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Limgrave'i elinden geldiğince keşfet. Haritayı aç bak bugün şu alana gireceğim de şu alanı bitirdikten sonra bu alanı bitireceğim ne var ne yok bakacağım de. Ayrıca haritayı açtığında Grace noktalarında sarı şekilde sana yol gösteren şeyler çıkar ne demek istediğimi anladın umarım, yön gösteren ok gibi diyebilirim. Bu oklar senin oyunun ana hikayesi olarak gitmen gereken yolu gösterir. Limgrave'i yeterince keşfettiğini düşündükten sonra köprüden yukarı çık ve kaleye doğru git stromveil kalesini keşfetmeye başla kalede karşına morgot ve godrick olmak üzere iki boss cıkacak bunları kesmeyi dene. Stormveil kalesini bitirdiğinde yukarıdaki nehire ve büyü akademsine yolun açılacak. Limgrave gözüktüğünden biraz büyük. Nehire ve akademiye gitmeden Limgrave geri dönüp Weeping Penisula gibi Limgrave'in farklı bölgelerini keşfet oraları bitirmeye çalış. Harita başta biraz karışık gelebilir ama haritayı açıp dikkatli incelersen bazı mağara girişleri vs. çoğu yer bir sembol ile bellidir. Her zaman kendine bir hedef koyarak ve her yeri keşfederek ilerle, NPC görevlerini es geçme, ayrıca eşya ya da büyü almak istediğin ama rününün yeterli olmadığı durumlarda sonra geri dönebilmen için açtığın NPC'leri de haritada bir sembol ile görebilirsin(Bazı NPC'leri tekrar aynı yerde bulamayabilirsin). En önemlisi karşına çıkan herkesi kesmek zorunda olmadığını unutma, atın ile yanlarından koşarak geçebilirsin. Keşfettiğin ama şu an için seni zorlayan bir mağara, catacomb vs. olursa zorlamana gerek yok gracei yak haritadan kendine bir işaret belirle buraya sonra geleyeceğim diye oranın graceine işaret at çık. Ayrıca oyunun erken aşamasında erişmenin mümkün olduğu Moonveil gibi güzel katanalar var bunları YouTube'da aratarak bulabilirsin.
Ashes of war'lar çok önemlidir kullanmayı es geçme kesinlikle silahına beğendiğin bir ashes of war ekle ve sürekli kullan. Limgrave'de Bloodhound Knıght isimli bir boss var bunu kesersen Bloodhounds Fang isimli Dex ve STR'den scale olan müthiş bir curved sword alırsın ve oyunun başı için harika bir ashes of wara sahip. Resmen kesemediğin bossları sana kestirtecek seviyede ayrıca kanama efektini de sahip.(Oyunda bahsettiğim Bloodhounds Fang , Moonveil gibi bazı özel silahlar vardır bu silahların ashes of warını değiştiremezsin, özel silahlar dışında tüm silahlara istediğin ashes of warı ekleyip istediğin zaman değiştirebilirsin)

Build kısmına gelirsek katana silahları ile oynayacaksan kuvvet kasmaman lazım, bu oyunda işler STR vereyim daha çok vurayım şeklinde ilerlemiyor. Her item farklı bir stat ile scale olur, karakterine verdiğin statlar ATK anlamında senin karakter gücünü arttırmaz (HP, Stamina gibi değerler hariç) İtemin üstüne geldiğinde S A B C D şeklinde o silahın hangi stat puanı ile ne derecede scale olduğunu yani güçlendiğini görebilirsin, katanalar genelde DEX ve INT ile scale olur yani senin bu katana ile daha fazla vurabilmen için STR değil DEX'e vermen gerekir. Ama zaten akademide Rennela'yı kestikten sonra dilediğin zaman statlarını sıfırlayıp Build'ini değiştirebilirsin(Rennela bunun için senden 1 tane Larval Tear isimli item isteyecek, yanlışım yoksa bu itemden oyunda toplam 18 adet var yani statların en fazla 18 kez sıfırlayabilirsin.) Başka sorun olursa Steam'den ekleyebilirsin, bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim ben de oyunu henüz bitirmedim.

Son düzenleme:
Öncelikle Limgrave'i elinden geldiğince keşfet. Haritayı aç bak bugün şu alana gireceğim de şu alanı bitirdikten sonra bu alanı bitireceğim ne var ne yok bakacağım de. Ayrıca haritayı açtığında grace noktalarında sarı şekilde sana yol gösteren şeyler çıkar ne demek istediğimi anladın umarım, yön gösteren ok gibi diyebilirim. Bu oklar senin oyunun ana hikayesi olarak gitmen gereken yolu gösterir. Limgrave'i yeterince keşfettiğini düşündükten sonra köprüden yukarı çık ve kaleye doğru git stromveil kalesini keşfetmeye başla kalede karşına morgot ve godrick olmak üzere iki boss cıkacak bunları kesmeyi dene. Stormveil kalesini bitirdiğinde yukarıdaki nehire ve büyü akademsine yolun açılacak. Limgrave gözüktüğünden biraz büyük. Nehire ve akademiye gitmeden limgrave geri dönüp weeping penisula gibi Limgrave'in farklı bölgelerini keşfet oraları bitirmeye çalış. Harita başta biraz karışık gelebilir ama haritayı açıp dikkatli incelersen bazı mağara girişleri vs. çoğu yer bir sembol ile bellidir. Her zaman kendine bir hedef koyarak ve her yeri keşfederek ilerle, NPC görevlerini es geçme, ayrıca eşya ya da büyü almak istediğin ama rününün yeterli olmadığı durumlarda sonra geri dönebilmen için açtığın NPC'leri de haritada bir sembol ile görebilirsin(bazı NPC'leri tekrar aynı yerde bulamayabilirsin). En önemlisi karşına çıkan herkesi kesmek zorunda olmadığını unutma, atın ile yanlarından koşarak geçebilirsin. Keşfettiğin ama şu an için seni zorlayan bir mağara, catacomb vs. olursa zorlamana gerek yok gracei yak haritadan kendine bir işaret belirle buraya sonra geleyeceğim diye oranın graceine işaret at çık. Ayrıca oyunun erken aşamasında erişmenin mümkün olduğu moonveil gibi güzel katanalar var bunları YouTube'da aratarak bulabilirsin.
Ashes of War'lar çok önemlidir kullanmayı es geçme kesinlikle silahına beğendiğin bir ashes of war ekle ve sürekli kullan. Limgrave'de bloodhound Knight isimli bir boss var bunu kesersen bloodhounds fang isimli dex ve Str'den scale olan müthiş bir Curved sword alırsın ve oyunun başı için harika bir ashes of wara sahip. Resmen kesemediğin bossları sana kestirtecek seviyede ayrıca kanama efektini de sahip.(oyunda bahsettiğim bloodhounds fang, moonveil gibi bazı özel silahlar vardır bu silahların ashes of warını değiştiremezsin, özel silahlar dışında tüm silahlara istediğin ashes of warı ekleyip istediğin zaman değiştirebilirsin)

Build kısmına gelirsek katana silahları ile oynayacaksan kuvvet kasmaman lazım, bu oyunda işler str vereyim daha çok vurayım şeklinde ilerlemiyor. Her item farklı bir stat ile scale olur, karakterine verdiğin statlar ATK anlamında senin karakter gücünü arttırmaz (HP, stamina gibi değerler hariç) itemin üstüne geldiğinde s a b C D şeklinde o silahın hangi stat puanı ile ne derecede scale olduğunu yani güçlendiğini görebilirsin, katanalar genelde dex ve ınt ile scale olur yani senin bu katana ile daha fazla vurabilmen için str değil Dex'e vermen gerekir. Ama zaten akademide Rennela'yı kestikten sonra dilediğin zaman statlarını sıfırlayıp Build'ini değiştirebilirsin(rennela bunun için senden 1 tane larval tear isimli item isteyecek, yanlışım yoksa bu itemden oyunda toplam 18 adet var yani statların en fazla 18 kez sıfırlayabilirsin.) Başka sorun olursa Steam'den ekleyebilirsin, bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim ben de oyunu henüz bitirmedim.

Hocam Steam ekleyem sizi yardım edersiniz link bırakıyorum. https://steamcommunity.com/profiles/76561198847524784/

Şu videodakini al önüne gelene tek at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bende yeniydim ayazmon diye bir kanal var çok iyi anlatıyor oradan bütün oyunu isterseniz izleyebilirsiniz.

Şu videodakini al önüne gelene tek at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10 ay diyor bence patchlenmiştir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı