Elden Ring'de amaç nedir?

BreaKSooN05

Kilopat
Bu tarz bir oyunda tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Birkaç kişi oyunun kasılmaktan ibaret olduğunu ve keşfetmem gerektiğini söyledi. Ve oyuna girdim 2 saat kadar oynadım.

Artık ne yapacağımı ne yapmam gerektiğini kestiremeyecek hale geldim. Bonfire'lara gittiğimde kestiğim her şey tekrar diriliyor. Nerelere gittim nerelere gitmedim ayrımını yapamıyorum. Sürekli aynı şeyleri kesiyorum hissi var. Dev gibi şeylerden 4-5 tane kestim bonfire gittikçe tekrar dirildiler boss değiller sanırım.

Ejderha ve 3-4 tane boss gibi görünen yaratık var. Ama onlara gitmedim biraz daha kasılmam gerektiğini düşündüm.

Oyun ilerleme rotası var ama keyfinizi kaçıracaksa bakmayın haritaya:

Harita mantıklı durdu levelime göre bölge bölge ilerleyebilirim teşekkürler.

Hocamın da dediği gibi ilk deneyimin olduğu için bir rehbere bakmalısın bence ilk başta.
Ayazmon da bu konuda çok iyi, her mekaniği, içeriği, yapılması gerekenleri vb. açıklıyor.
Birkaç video izleyip oyunu biraz öğrendikten sonra kendin de devam edebilirsin veya önce kendin ilerleyip sonra kaçırdığın itemleri görmek için tekrar ondan izleyebilirsin.
Souls oyunlarını rehbersiz oynamak zor bence, oyunu bir şekilde bitirebilsen bile kaçırdığın çok fazla şey oluyor.

Dostum herhangi bir rehbere falan bakmana gerek yok en azından mapi okunmayı öğrenirsen gerek kalmaz. Bak mesela örnek olarak bir SS yükledim aşağıya bu haritada işaretlediğim yerler gibi olanlara hep git oralardan illa boss çıkar, item çıkar yani böyle yerlerde illa bir şeyler buluyorsun. Harita'yı her açtığında nerede olursan ol sürekli böyle haritadaki şeylere bak ve oralara git. Şu en altta işaretlediğim olan yuvarlak şey mesela Boss'u gösteriyor haritada böyle bir sürü yuvarlaklar var ve hepsinin içerisinde bir tane boss var bunlarla dövüşürken summon çağıramıyorsun ve biraz güçlü olabiliyorlar bunlara gitmeni öneririm. Özellikle altta işaretlediğime hemen git derim çünkü kesersen bloodhound fang kılıcını verecek sana ve öyle güçlü bir silah ki oyunu tek başına bununla bitirebilirsin. Bilmiyorsan da oturduğun gracelerin üstünde çıkan sarı çizgi nereye gideceğini gösteriyor yani oyunun ana bosslarını gösteriyor.

1715960723681.png

Yeni konular

Geri
Yukarı