Elektrik elektronik mühendisliği için laptop önerisi

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler,
Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum bunun için kullanacağımız proteus, Matlab ve GNU octave gibi programları rahat şekilde açan ve beni bu 4 yıl boyunca idare edecek laptop arıyorum. Yurtta kaldığım için çok da fazla oyun amacım yok. Net bir bütçem de yok ama 15-20 bin TL maksimum diye belirtsem olur sanırım.

Bu tarz laptoplar iş görür mü? Oyun amacım yok evde masaüstü bilgisayarım var zaten yurtta oyun oynayamam.

Hocam ekran kartının tek amaci oyun değil. 3D programlar kullanacaksın muhendis olarak onlar da ekran kartı olmadan guzel çalışmıyor. Eğer o tarz islere girmem diyorsan dediğiniz olabilir tabii ama onermem.

Benim attigimda hem ekran karti mevcut hemde islemcisi daha iyi.

Hocam ekran kartının tek amaci oyun değil. 3D programlar kullanacaksın muhendis olarak onlar da ekran kartı olmadan guzel çalışmıyor. Eğer o tarz islere girmem diyorsan dediğiniz olabilir tabii ama onermem.

Benim attigimda hem ekran karti mevcut hemde islemcisi daha iyi.
Öğrencilik dönemi için bakıyordum aslında.İlk sınıfım ilerleyen dönemlerde nasıl programlar kullanacağım tam olarak bilmiyorum ama o saydığım 3 programı (Octave ve Matlab aynı amaçta program) ve C,C++ gibi yazılım dillerini kullanabilmek.

Öğrencilik dönemi için bakıyordum aslında.İlk sınıfım ilerleyen dönemlerde nasıl programlar kullanacağım tam olarak bilmiyorum ama o saydığım 3 programı (Octave ve Matlab aynı amaçta program) ve C,C++ gibi yazılım dillerini kullanabilmek.
Ekran kartı almanizi her türlü öneririm. Eğer butcenizi attığım atıyorsa MX350 ya da MX450 iceren laptoplara bakabilirsiniz.

Eğer kullandığınız programlar üst seviye ekran kartı istiyor ise sıkıntı olabilir ama istemiyor diye biliyorum. İşinizi görür diye tahmin ediyorum.
Ben de yüksek seviye ekran kartı istemiyor diye biliyorum.
Matlab'ın kendi sitesinde şöyle demiş:
No specific graphics card is required, but a hardware accelerated graphics card supporting OpenGL 3.3 with 1GB GPU memory is recommended.

GPU acceleration using Parallel Computing Toolbox requires a GPU with a specific range of compute capability.
Proteus ise herhangi bir ekran kartı ibaresinden bahsetmemiş gördüğüm kadarıyla.

Ekran kartı almanizi her türlü öneririm. Eğer butcenizi attığım atıyorsa MX350 ya da MX450 iceren laptoplara bakabilirsiniz.
Bu bütçede o ekran kartlarına sahip önerebileceğiniz modeller var mı?

Ben de yüksek seviye ekran kartı istemiyor diye biliyorum.
Matlab'ın kendi sitesinde şöyle demiş:
No specific graphics card is required, but a hardware accelerated graphics card supporting OpenGL 3.3 with 1GB GPU memory is recommended.

GPU acceleration using Parallel Computing Toolbox requires a GPU with a specific range of compute capability.
Proteus ise herhangi bir ekran kartı ibaresinden bahsetmemiş gördüğüm kadarıyla.

Bu bütçede o ekran kartlarına sahip önerebileceğiniz modeller var mı?
Matlab demiyorum ki AutoCAD gibi programları diyorum.

Çıkarsanız:

Çıkmazsanız:

Yeni konular

Geri
Yukarı