Elektrik kesintisi sonrası PC kapalıyken klavyeye elektrik geliyor

Pozitron

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
MSI B550M PRO-VDH WIFI AMD B550
İşlemci
ryzen5600
Merhaba arkadaşlar, benim MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi AMD B550 anakartım var ve garip bir hata ile boğuşuyorum.
Normalde bilgisayarı kapattığımda klavye veya farenin ışıkları yanmıyor USB güç gitmiyor. Ama elektrik kesintisi olup elektrikler tekrar geldiğinde farenin yanmıyor ama klavyenin ışıkları bilgisayarı hiç açmamış olmama(kapalı durumda olmasına) rağmen güç geliyor ve ışıkları yanıyor.
Bilgisayarı normal şekilde açıp kapatınca düzeliyor. Ama elektrik kesintisi olunca tekrar aynı şekilde güç geliyor klavyeye.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Aklıma BIOS ErP ayarı geldi ama onunla mı alakalı yoksa başka bir şey mi var bilemedim o yüzden size sormak istedim.

Güncelleme notu: Şimdi BIOS ayarlarına girip kontrol ettim ErP ayarı dissable.
Şimdi kafam iyice karıştı hayda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ErP ayarı bazen karışıyor bende de, BIOS'tan şu an hangi ayardaysa diğerine alıp sonra tekrar eski haline al duzelmesi gerek.

İşin garip yanı şu an bir şey yok. Elektrik gidip gelince sapıtıyor. Hatta ek olarak şunu fark ettim normalde PC kapalıyken Ethernet kablo girişindeki LED yanıp sönüyor ama elektrikler gidip gelince sabit yandığını fark ettim.
Sanırım en kısa sürede akım korumalı bir priz almalıyım içim rahat etsin diye :)

Yeni konular

Geri
Yukarı