Elektrik Tesisatı bölümünden Adalet bölümüne geçilmeli mi?

Rexsus

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 10. sınıfım ve 11. sınıfta okul değiştirmeyi düşünüyorum ama aklımda takılan şey hangisi daha iyi olur mu çözmüş değilim. O yüzden size sormak istedim, şu an elektrik tesisatı okuyorum ve gideceğim okulda adalet bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Okul değiştirme sebebim ise şu an okuduğum okul çok serseri tipli ve çoğu hoca sıkı değil, ödev bile vermiyorlar ve bundan sıkılmaya başladım. Ders çalışmak istiyorum ama çoğu insan ''bölümün güzel, kal'' falan diyor ama okulumu sevmiyorum. Bu yüzden danışmak istedim. Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, ben 10. sınıfım ve 11. sınıfta okul değiştirmeyi düşünüyorum ama aklımda takılan şey hangisi daha iyi olur mu çözmüş değilim. O yüzden size sormak istedim, şu an elektrik tesisatı okuyorum ve gideceğim okulda adalet bölümüne geçmeyi düşünüyorum. Okul değiştirme sebebim ise şu an okuduğum okul çok serseri tipli ve çoğu hoca sıkı değil, ödev bile vermiyorlar ve bundan sıkılmaya başladım. Ders çalışmak istiyorum ama çoğu insan ''bölümün güzel, kal'' falan diyor ama okulumu sevmiyorum. Bu yüzden danışmak istedim. Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
Gerekirse okulu değiştir ama adalete geçme, pişman olursun. Elektirik okuyarak iyi bir usta veya mühendis olabilirsin ama adalet okuyarak hakim, savcı olamayacağın kesin.

Gerekirse okulu değiştir ama adalete geçme, pişman olursun. Elektrik okuyarak iyi bir usta veya mühendis olabilirsin ama adalet okuyarak hakim, savcı olamayacağın kesin.

Merhaba ilk olarak yanıtınız için teşekkür ederim sizce bölüm olarak ne seçmeliyim okul değiştirirken nelere dikkat etmeliyim.

Merhaba ilk olarak yanıtınız için teşekkür ederim sizce bölüm olarak ne seçmeliyim okul değiştirirken nelere dikkat etmeliyim.
Elinden geldiğince zanaat bölümlerini tercih et. Makine olur, elektirik olur, otomasyon olur vs. Hem üniversite tercihinde MTOK kontenjanından yararlanırsın hem de işinde iyi olursan maddi konuda zerre sıkıntı çekmezsin. Okul tercihinde de içeri gir; hocaların öğrencilerin tipe bak zaten ne olduğu anlaşılır.

Elinden geldiğince zanaat bölümlerini tercih et. Makine olur, elektrik olur, otomasyon olur vs. hem üniversite tercihinde MTOK kontenjanından yararlanırsın hem de işinde iyi olursan maddi konuda zerre sıkıntı çekmezsin. Okul tercihinde de içeri gir; hocaların öğrencilerin tipe bak zaten ne olduğu anlaşılır.

Teşekkür ederim yanıtınızı göz önünde bulundurarak okullara bakmaya devam edeceğim çok sağ olun.

Geri
Yukarı