Emlakçı olmak için hangi bölüm okunabilir?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Direkt emlakçı bölümü yok bildiğim kadarıyla. Mesleğe yardımcı olabilecek bölüm var mı?

Emlakçılık yapmak için üniversite okumaya gerek yok elbette. Çünkü işin eğitim ve uzmanlık gerektiren hiçbir tarafı yok. Yine de mali işlerde ve iş yapmanın belirli inceliklerinde yardımcı olması için işletme düşünülebilir. Bana sorarsanız onunla da zaman kaybetmeye gerek yok girebildiğiniz kadar erken girip kervan yolda dizilir mantığıyla yürümek lazım. Dört senede herhangi bir okulda öğreneceğiniz şeyi bir senede aktif olarak çalışarak öğrenirsiniz.

Emlakçılık yapmak için üniversite okumaya gerek yok elbette. Çünkü işin eğitim ve uzmanlık gerektiren hiçbir tarafı yok. Yine de mali işlerde ve iş yapmanın belirli inceliklerinde yardımcı olması için işletme düşünülebilir. Bana sorarsanız onunla da zaman kaybetmeye gerek yok girebildiğiniz kadar erken girip kervan yolda dizilir mantığıyla yürümek lazım. Dört senede herhangi bir okulda öğreneceğiniz şeyi bir senede aktif olarak çalışarak öğrenirsiniz.
Belge olmadan açılamıyor ama.

Direkt emlakçı bölümü yok bildiğim kadarıyla. Mesleğe yardımcı olabilecek bölüm var mı?
Ailemde okuyan bir tanıdığım var, emlak yönetimi okuyor kendisi. Ama dersleri biraz sıkıntı. Muhasebe falan var zor bir bölüm. (Uzaktan okuyor.)

Ben büyük komisyonlar kasacağım diyorsan kesinlikle işletme okumalısın. Tabi bunun için işletme okumak tek başına yeterli olmaz. Açıkgöz ve girişken biri olmalısın. Çevren olmalı. insanlara güven verme yeteneğin yüksek olmalı. Satacağın malı iyi anlatmalısın.

Bu tarz meslek grupları için üniversitesine gitmek yerine bir büroda işe girmek daha mantıklı.

Emlakçı olmak yolunda kesin düşünceniz varsa kuşadası gibi tatil beldelerinde iş yapın sağlam para kaldıryıorlar

Ahh ahh.Keşke ilk günkü hevesim olsa.Basladim emlakçılık bölümüne , ne ders çalıştım ne staj yaptım , ağır okb var bende.Birde cemaat yurdunda kalıp ezilme durumu oldu.En güzel yıllarımı yaşayamadım ama kabullendim durumu bıraktım okulu. Hakkımı helal etmiyorum yurttakilere de aileme de.İlk günkü heves , heyecan , o istek.Tarif edilemez.Gel göreli ne oldu. Ne olcam degil ne oldum demeli

Yeni konular

Geri
Yukarı