En iyi arama motoru nedir?

Kesinlikle google bence aksini iddia kimse edemez, elbette bazi arama motorlarina gore kotu yanlari vardir ama genel bakilirsa bence durum boyle.
Hocam alışveriş meselesi haricinde artık eskisi kadar doyurucu bir arama motoru bence değil. İlk sayfadan bir sürü spam sonuç listeliyor. Kabul edilebilir bir şey değil. Bir de genelde Google ile yaptığım aratmalarda sürekli sabit kaynaklardan sonuçlar listeliyor. İnternet bu kadar küçük bir yer değil. Sanki arkada başka filmler mi dönüyor sorusunu insanın aklına getiriyor. Fakat alışveriş amaçlı rakipsiz olarak iyi bir arama motoru.

Hocam alışveriş meselesi haricinde artık eskisi kadar doyurucu bir arama motoru bence değil. İlk sayfadan bir sürü spam sonuç listeliyor. Kabul edilebilir bir şey değil. Bir de genelde Google ile yaptığım aratmalarda sürekli sabit kaynaklardan sonuçlar listeliyor. İnternet bu kadar küçük bir yer değil. Sanki arkada başka filmler mi dönüyor sorusunu insanın aklına getiriyor. Fakat alışveriş amaçlı rakipsiz olarak iyi bir arama motoru.
Hocam film donmeyen platform artik neredeyse kalmadi denecek kadar az ama dediginizde haklisiniz arama sonuclarinda reklam olarak sacma sapan siteler cikmaya basladi ama yine de google cok ayri gibi benim gozumde.

Google'ın son zamanlarda arama sonuçlarının kalitesi çok düştü, arama motoru değiştirmemin bir diğer sebebi de o. Ya çok az sonuç veriyor ya saçma sapan spam linkler gösteriyor.

Aksi iddia edilebilir, Google gizlilik anlamında berbat herkesin kullanım tarzı farklı.
Diger arama motorlarina gore kotu yanlari elbette vardir demistim ama okurken dikkat etmediniz galiba. Genel olarak google arama motoruna berbat diyebilir misiniz bilemedim. Ama derseniz de fikrinize saygi duyarim o da sizin dusunceniz :)

Diger arama motorlarina gore kotu yanlari elbette vardir demistim ama okurken dikkat etmediniz galiba. Genel olarak Google arama motoruna berbat diyebilir misiniz bilemedim.

Hocam aksini iddia edemez diyorsunuz bende iddia edebilir diyorum işte, anlamadığım yer veya anlatamadığınız yer yok bence?

Google'ın son zamanlarda arama sonuçlarının kalitesi çok düştü, arama motoru değiştirmemin bir diğer sebebi de o. Ya çok az sonuç veriyor ya saçma sapan spam linkler gösteriyor.
Aynen öyle hocam. İlk sayfada aradığınızı bulamadıysanız geçmiş olsun. İkinci sayfada imkanı yok bulamassınız. Zaten spam meselesi son zamanlarda iyice zıvanadan çıktı. Piyasada tekeli bu kadar güçlü olmasa barınması bile zor.

Hocam aksini iddia edemez diyorsunuz bende iddia edebilir diyorum işte, anlamadığım yer veya anlatamadığınız yer yok bence?
Aksini iddia kimse edemez derken emir cumlesi anlaminda soylemedim benim fikrimce edecek birisi cikmaz demek istedim ama ediyorsaniz da o da sizin fikriniz :) bence genel bakilirsa hala en iyisi.

Ben Google'yi yıllarca kullandım artık saçma sapan sonuçlar çıkarmasından dolayı kagi kullanmaya başladım bir şey yazıyorum alakasız şeyler çıkıyordu virüslü siteler ve daha fazlası böyle şeylerden bıkmamdan dolayı kagi kullanmaya başladım.

Normalde Google ama motora yapay zeka entegre ettiklerinden dolayı saçma sapan bir sürü virüslü sonuç çıkıyor ilk birkaç sonuçtan sonra. Bing daha kullanılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı