En ucuz AM5 soket işlemci nedir?

• Konuyu başlatan Romaa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 597
Türkiye icin su anlik 7500F modeli.
Peki X, F ve düz 7500 arasında hangisi daha iyi?

Ha, şimdi fark ettim sanırım 7500F varmış sadece, ben 5700'e bakmışım.

Sikinti yaratmaz. Bu anakartla kullanilamayacaksa ne diye cikarttilar adamlar?
Haklısınız, araştırmam biraz aceleye geldi AM4 soket anakart + işlemciden bi anda AM5 almayı düşündümde heyecan oldu biraz. RX5700 XT ile iyi çalışır mı peki? Darboğaz vesaire çıkar mı?

Haklısınız, araştırmam biraz aceleye geldi AM4 soket anakart + işlemciden bir anda AM5 almayı düşündümde heyecan oldu biraz. RX5700 XT ile iyi çalışır mı peki? Darboğaz vesaire çıkar mı?

Hayir cikmaz, gereginden dusuk kart kullaniyorsunuz diye darbogaz olmuyor. Ileride ekran karti upgrade yaparsin, sıkıntı olmaz.

Haklısınız, araştırmam biraz aceleye geldi AM4 soket anakart + işlemciden bi anda AM5 almayı düşündümde heyecan oldu biraz. RX5700 XT ile iyi çalışır mı peki? Darboğaz vesaire çıkar mı?
Ryzen 5 7500F yanına 4070 veya 4060 iyi gider. Ayrıca stok fan ile yük altında 90 dereceleri gören bir işlemci. Ya da ilk başta idare etmelik Ryzen 5 7600 ve soğutucu alın. Sonradan 4070 alırsın.

Ryzen 5 7500F yanına 4070 veya 4060 iyi gider. Ayrıca stok fan ile yük altında 90 dereceleri gören bir işlemci.
Hayir cikmaz, gereginden dusuk kart kullaniyorsunuz diye darbogaz olmuyor. Ileride ekran karti upgrade yaparsin, sıkıntı olmaz.
Bütçe çok kısıtlı şu an, ileride halledeceğiz artık. Biraz darladım farkındayım kusura bakmayın ama bir şey daha soracağım. Attığım anakart OC hariç kaç mhz ram destekliyor? İnternette bulamadım.

Geri
Yukarı