Endeavour OS CS:GO açılmıyor

4 yıllık Linux kullanıcısı olarak Linux'da oyun oynamak için hala vakite ihtiyaç var. Bugün oyunu çalıştırsan yarın oyuna güncelleme gelecek ve yine bir hatayla oyun çalışmayacak. Saatlerinize yazık oyun oynayacaksanız Windows kurun geçin. İllede Linux diyorsan oyunculuk için kullandığım en sıkınsız distro manjaroydu.

Dün açılmayınca proton ile açmayı denedim ama sonra tekrar sonra tekrar zorlamayı kapattım bir etkisi olur mu?

Yok olmaz.

4 yıllık Linux kullanıcısı olarak Linux'da oyun oynamak için hala vakite ihtiyaç var. Bugün oyunu çalıştırsan yarın oyuna güncelleme gelecek ve yine bir hatayla oyun çalışmayacak. Saatlerinize yazık oyun oynayacaksanız Windows kurun geçin. İllede Linux diyorsan oyunculuk için kullandığım en sıkınsız distro manjaroydu.

CS'de 190 Saatim'in tamamı linuxtaydı. Arch'ta sıkıntısız oynanıyor çoğu oyun emin misiniz?

CS:GO native destekli bir oyun ve hem endeavour OS hem Manjaro Arch tabablı değil mi?

MUX nedir ve nasıl kontrol edebilirim masaüstünde .desktop uzantılı bir CS yok.

Masaüstünde olmaz dosyanın adı o şekilde dur bulup yazayım hemen.

~/.local/share/applications/
Buradaki Steam.Desktop dosyasını bul ve sudo nano yazarak gir.

Bash:
PrefersNonDefaultGPU = false #normali bu şekilde bunu;

PrefersNonDefaultGPU = true #Bu şekilde yapacaksın ama MUX özelliğine bak öncelikle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı