EndeavourOS KDE kurulumunda siyah ekran hatası

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Tema bozuluyor. Şifre giriyorum daha sonra hoş geldiniz penceresinden sonra arka taraf hiç yok. Fareyi kenarlara götürünce bariz bozulduğu belli oluyor buga giriyor. 2 kere silip yükledim olmadı. EFI dosyasını doldurmuş da olabilirim. Üstüne eski Ubuntu da hala duruyor :D Bilgisayar çöplük gibi oldu mahvettim ya.

Acaba Gnome mu kursaydım bilemedim ama bu daha çok hoşuma gitti.

12100F, RTX 2080, H610M-B, 8x2 RAM (Bir işinize yaramaz sanırım bu bilgiler)

Tema bozuluyor. Şifre giriyorum daha sonra hoş geldiniz penceresinden sonra arka taraf hiç yok. Fareyi kenarlara götürünce bariz bozulduğu belli oluyor buga giriyor. 2 kere silip yükledim olmadı. EFI dosyasını doldurmuş da olabilirim. Üstüne eski Ubuntu da hala duruyor :D bilgisayar çöplük gibi oldu mahvettim ya.

Acaba GNOME mu kursaydım bilemedim ama bu daha çok hoşuma gitti.

12100F, RTX 2080, H610M-B, 8x2 RAM (bir işinize yaramaz sanırım bu bilgiler)

Merhaba, ekran kartıyla alakalı olabilir sorun. NVIDIA driverlarına bakın isterseniz.

Tema bozuluyor. Şifre giriyorum daha sonra hoş geldiniz penceresinden sonra arka taraf hiç yok. Fareyi kenarlara götürünce bariz bozulduğu belli oluyor buga giriyor. 2 kere silip yükledim olmadı. EFI dosyasını doldurmuş da olabilirim. Üstüne eski Ubuntu da hala duruyor :D bilgisayar çöplük gibi oldu mahvettim ya.

Acaba GNOME mu kursaydım bilemedim ama bu daha çok hoşuma gitti.

12100F, RTX 2080, H610M-B, 8x2 RAM (Bir işinize yaramaz sanırım bu bilgiler)

Şifre girme ekranında Wayland'li bir seçenek olacak onu X11(xorg da olabilir.) Yap öyle gir. Gene sorun olursa CTRL+alt+F4 atop tty4 geç ve oturum açıp nvidia-inst komutunu girerek NVIDIA sürücü kurulum aracını başlat ve adımlarını takip et. Süreç bitince bilgisayarı yeniden başlat ve öyle dene.

Geri
Yukarı