Ender 3V2 peş peşe gelen hatalar

ccetin34

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben ilk önce.
-Low temperature alarm hatası alıyordum yeni satın alıp taktım bu sefer de high temperature hatasını cihaz açılır açılmaz vermeye başlamıştı.
-Bende yazılım güncellemesini de denemek istedim fakat. İlk güncellemeyi yanlış yapmışım sanırım şimdi doğru versiyon standart yazıcı güncellemesini yüklemeye çalışıyorum fakat olmuyor.

Bu sorunlar ilgili bir fikri olan var mı acaba?

Merhaba, ben ilk önce.
-Low temperature alarm hatası alıyordum yeni satın alıp taktım bu sefer de high temperature hatasını cihaz açılır açılmaz vermeye başlamıştı.
-Bende yazılım güncellemesini de denemek istedim fakat. İlk güncellemeyi yanlış yapmışım sanırım şimdi doğru versiyon standart yazıcı güncellemesini yüklemeye çalışıyorum fakat olmuyor.

Bu sorunlar ilgili bir fikri olan var mı acaba?

Olmuyor derken ne gibi bir hata alıyorsunuz acaba ?

@Siyah Martı umarım görür ben zaten ona ulaşmaya çalıştım lakin profili kısıtlıymış :)
Forum kişisel mesaj atmaya izin vermiyor, kullanıcı isminin önüne @ yazarak adresleyebiliyorsun konuyu.

1 Mayıs'da sorunu çözdüğüne dair konuna cevap yazmışsın, oradaki videolar termistör değişimine yönelik, aldığın şeyi yazmamışsın, termistör sanırım.

Bahsettiğim konuda son eklediğin videoda geçen kontrolleri yaptın mı? Mesela çok sıktıysan vidayı kabloları kırmış olabilirsin.

Oradakileri güzelce uyguladım ve sorun var diyorsan anakartın üzerinde termistör soketini kontrol et, altta konnektörü tutan pinlerin lehimleri anakarttan ayrılmış ya da kısmen temas ediyor olabilir. O durumda tekrar lehimle.

Ben firmware kaynaklı bir sorun old. düşünmüyorum ama denemek istersen:Firmware'i anakartın versiyonuna(anakart üzerinde yazar) uygun olarak yüklemen gerek. Ender 3 serisinde firmware için kullandığın dosya ismini tekrar kullanamazsın yani dosya ismini değiştirip denemen gerek.

Sd kartı formatlayıp sadece firmware dosyasını koy.

Forum kişisel mesaj atmaya izin vermiyor, kullanıcı isminin önüne @ yazarak adresleyebiliyorsun konuyu.

1 Mayıs'da sorunu çözdüğüne dair konuna cevap yazmışsın, oradaki videolar termistör değişimine yönelik, aldığın şeyi yazmamışsın, termistör sanırım.

Bahsettiğim konuda son eklediğin videoda geçen kontrolleri yaptın mı? Mesela çok sıktıysan vidayı kabloları kırmış olabilirsin.

Oradakileri güzelce uyguladım ve sorun var diyorsan anakartın üzerinde termistör soketini kontrol et, altta konnektörü tutan pinlerin lehimleri anakarttan ayrılmış ya da kısmen temas ediyor olabilir. O durumda tekrar lehimle.

Ben Firmware kaynaklı bir sorun old. Düşünmüyorum ama denemek istersen: Firmware'i anakartın versiyonuna(anakart üzerinde yazar) uygun olarak yüklemen gerek. Ender 3 serisinde Firmware için kullandığın dosya ismini tekrar kullanamazsın yani dosya ismini değiştirip denemen gerek.

SD kartı formatlayıp sadece Firmware dosyasını koy.

Evet termistörü değiştirdim. Cihaz açılır açılmaz uyarı ekranı veriyordu. Bende yazılımsal bir sorun olabileceğini düşündüm. Güncellemeye karar verdim, ve şu an mesela doğru güncellemeyi dediğiniz gibi cihaza taktım ve yine bu ekranda kalıyor 5 dakikadır böyle. Daha uzun süren bir işlem mi bilmiyorum bunu.

Dosya Ekleri

• 99f02779-6cf4-42d6-b93e-51ed0cdb3023.jpg
    99f02779-6cf4-42d6-b93e-51ed0cdb3023.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 11
Hayır çok hızlı, birkaç snlik bir işlem. Kapasitesi büyük bir SD kart kullanıyorsan kullanma, ürünle geleni kullan, fat32 formatında olması gerek diye hatırlıyorum ama net hatırlamıyorum. Dosya ismi daha önce kullanmadıysan firmware, firmware1, firmware2 vb. şekilde olsun.

Makine kapalı iken kartı takıp sonra çalıştır.

Hayır çok hızlı, birkaç saniyelik bir işlem. Kapasitesi büyük bir SD kart kullanıyorsan kullanma, ürünle geleni kullan, FAT32 formatında olması gerek diye hatırlıyorum ama net hatırlamıyorum. Dosya ismi daha önce kullanmadıysan Firmware, Firmware1, Firmware2 vb. şekilde olsun.

Makine kapalı iken kartı takıp sonra çalıştır.

Dediğiniz gibi yaptım her şeyi FAT32'yi ayarlamadım bir de öyle deneyeceğim olmadı bu işin sonu teknik servis gibi :(

O da olmazsa makinenin ilk firmware'ini yüklemeyi deneyip sonra güncelini yüklemeyi de deneyebilirsin.
Daha önce yükleme yaptığını söylediğin için söylememe gerek var mı bilmiyorum ama zipli dosyanın içindeki bin uzantılı dosya ile güncelleme yapıyor olmalısın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı